TikTok, Hindistan'da Play Store ve App Store'dan Kaldırıldı

63
49
3
2
0
Apple ve Google, mahkemenin TikTok uygulamasının mağazalardan kaldırılması kararına olumlu karşılık verdi. TikTok, Hindistan için App Store ve Play Store'dan kaldırıldı.

Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nın (MeITY), iOS ve Android işletim sistemlerinin sahipleri olan Apple ve Google’dan, App Store ve Play Store uygulama mağazalarındaki TikTok uygulamasını kaldırmalarını talep ettiğini dün paylaştığımız haberde sizlere aktarmıştık.

Madras Yüksek Mahkemesi, TikTok uygulamasının pornografiyi yaymak için kullanıldığına kanaat getirdi ve uygulama mağazalarından kaldırılması yönünde karar verdi. Hindistan Yüksek Mahkemesi, TikTok uygulamasının sahibi olan Çinli ByteDance şirketinin kaldırılma kararına yaptığı itirazı reddetti.

Tüm bu gelişmelerin ardından Google ve Apple, TikTok uygulamasını resmi uygulama mağazaları olan Play Store ve App Store’dan ‘Hindistan için’ kaldırdı. Bu gelişme, TikTok’un büyümesine büyük engel olacaktır. Zira 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan TikTok’un Hindistan’da 120 milyon aktif kullanıcısı bulunuyordu.

Kaynak : https://www.bbc.com/news/business-47957684
63
49
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
63
49
3
2
0