Bu Sefer de Twitch YouTube'a Özendi: Yayınlarda Mesajları Sabitleme Özelliği Geliyor

4
2
0
0
0
Bu Sefer de Twitch YouTube'a Özendi: Yayınlarda Mesajları Sabitleme Özelliği Geliyor
Popüler canlı yayın platformu Twitch, sohbet kısmında yer alan mesajların sabitlenmesini sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Bu özellikle birlikte yayıncılar, istedikleri mesajı sohbet kutusunun başına sabitleyebilecek.

Dünyanı en popüler canlı yayın platformlarından biri olan Twitch, özellikle oyun yayınlarıyla Türkiye’de de oldukça fazla kullanılıyor. Bu nedenle de platforma eklenen yeni özellikler, ülkemizdeki yayıncılar ve izleyicileri yakından ilgilendiriyor. Son olarak canlı yayın tekrarlarının daha erken silinmesini sağlayacak bir yeniliğin Twitch’e geleceği duyurulmuştu.

Amazon çatısı altında faaliyet gösteren servis, şimdi de yepyeni bir özelliğin platforma ekleneceğini duyurdu. Platform tarafından yapılan açıklamalarda, içerik üreticilerinin ‘chat’, yani sohbet kısmına atılan mesajları sabitleyebileceği ifade edildi.

Seçilen mesajlar sohbette kaybolmayacak

Yeni özellik, platform ile ilgili duyuruların yapıldığı Patch Notes’ın yeni bölümünde açıklandı. Bu özellikle birlikte artık yayıncılar, isterlese kendi mesajlarını, isterlerse de diğer kullanıcıların mesajlarını sohbet pencerelerinin en başına sabitleyebilecek. Böylece seçilen mesajın en üstte kalması ve akan sohbette kaybolmaması sağlanacak. Özelliğin Instagram, YouTube gibi diğer sosyal medya platformlarında bulunan yorum sabitleme ile benzer olacağını düşünebilirsiniz.

Özelliğin nasıl kullanılacağına da göz atalım. Yukarıda gördüğünüz göre yayıncılar gerekli yetkilere sahip olan moderatörler, sabitlemek istedikleri mesajın üstünde ‘Yanıtla’ seçeneğinin yan tarafına eklenecek bir ‘Mesajı Sabitle’ butonuna tıklayarak bu yeniliğe ulaşabilecek.

Twitch, özelliğin önümüzdeki eylül ayında sınırılı sayıda kanalda test edilmeye başlayacağını ifade etti. Dev platform ayrıca, yapılacak testler ile birlikte özelliğin ne şekilde kullanılacağını görmek istediklerini de açıklamalarına ekledi. Son olarak test sürecinde sabitleme işleminin yalnızca tarayıcıdan yapılabileceği; ancak sabit mesajların mobil ve tarayıcıdan görülebileceği ifade edildi.

Kaynak : https://comicbook.com/gaming/news/twitch-pinned-chat-feature-patch-notes/
4
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
0
0
0