Twitch, Yeni ‘Bağış’ Özelliğini Duyurdu: Artık Yayıncılara Değil Vakıflara Bağış Atabileceksiniz

10
4
2
0
0
Canlı yayın platformu Twitch, yayıncıların doğrudan yardım kuruluşlarına bağış yaptırmalarını sağlayacak yeni özelliğini duyurdu. Toplanan bağışlar, yayıncılar yerine doğrudan Twitch aracılığıyla kuruluşlara aktarılacak.

En büyük canlı yayın platformu Twitch’te yayıncılar, kendileri için bağış toplamanın yanı sıra yardım kuruluşları için de bağış toplayabiliyorlar. Yayıncıların iyi bir amaca hizmet etme amacıyla topladığı bu paralar, yayıncı aracılığı ile kuruluşlara aktarılıyor. Bugünse Twitch bu durumu ortadan kaldıran ve ortalığı toparlayan yeni özelliğini duyurdu.

Twitch, paylaştığı blog gönderisinde ‘Twitch Charity’ isimli hizmetini tanıttı. Platforma eklenecek yeni hizmetle birlikte yayıncılar, doğrudan Twitch içinde bağış toplayacakları kurumları seçebilecekler. Ayrıca toplanan para yayıncının eline geçmeden doğrudan Twitch tarafından kuruma aktarılacak.

Twitch, bağışlardan herhangi bir komisyon almayacak:

twitch bağış

Yeni hizmetle yayıncılar, yayınlarında ‘yardımseverlik modu’nu aktifleştirebilecekler. Bu özellikle birlikte izleyiciler, yayın sırasında ‘Hayır kuruluşuna bağışta bulun’ yazılı bir buton görecekler. Bu buton kullanılarak yapılan bağışlar, PayPal Giving Fund ortaklığıyla doğrudan yayıncının bağış için seçtiği kuruluşa aktarılacak.

Twitch, bağışların kuruluşa aktarılması sürecindeyse herhangi bir komisyon almayacak. Toplanan bağış, olduğu gibi kuruluşa aktarılacak. Yeni özellik, şimdilik seçili yayıncılar için aktifleştirildi. Ayrıca hizmete yine şimdilik sayılı hayır kuruluşu eklendi. Twitch, kuruluşların sayısının önümüzdeki dönemde artırılacağını belirtti.

Kaynak : https://blog.twitch.tv/tr-tr/2022/07/19/twitch-charity-making-charity-streams-easier-and-more-charitable/
10
4
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
4
2
0
0