Twitter, Ne İşe Yarayacağı Pek de Anlaşılmayan Bir 'Beğenmeme' Özelliği Test Etmeye Başladı

14
4
1
0
0
Twitter, mobil uygulamasının iOS sürümünde yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik, bir tweete verilen yanıtın konuyla ne kadar ilgili olduğunun anlaşılmasını amaçlıyor. Twitter, özelliğin araştırma amaçlı olduğunu açıkladı.

Dünyanın en büyük mikroblog paylaşım platformlarından Twitter, mobil uygulamasının iOS sürümünde yeni bir özelliği test etmeye başladı. Şu an için yalnızca bir grup kullanıcıyla test edilen bu özellik, Twitter'ın verilen cevapların konuyla ilgili olup olmadığını anlamak istediğini gözler önüne seriyor. 

Twitter'ın resmi destek sayfasından yapılan açıklamalara göre test edilen özelliğin geleceği meçhul. Bu özelliğin yalnızca bir aşama olduğundan bahseden Twitter yetkilileri, kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmanın yollarını aradıklarını belirtiyorlar. Peki Twitter'ın dislike benzeri özelliği nasıl görünüyor?

iOS platformunda Twitter kullanan bazı tüketiciler, şu görüntü ile karşılaşabilir

Twitter iOS

Twitter tarafından yapılan açıklamalara göre test edilen bu özellik, aslında tam olarak bir dislike butonu değil. Platformun gösterdiği örneğe baktığımızda, test edilen seçeneğin konuyla ilgili olup olmadığının anlaşılması amaçlanıyor gibi görünüyor. Ayrıca test aşamasına dahil edilen kullanıcıların verecekleri olumsuz oylar, diğer kullanıcılar tarafından da görülmüyor. İlginçtir ki kullanıcının beğenmeme butonuna bastığı bir yanıt, sıralamada aynı yerinde kalmaya devam edecek.

Twitter, söz konusu özelliğin şu an için yalnızca araştırma amaçlı olduğunu söylüyor. Az önce de belirttiğimiz gibi bu özellik, bir süre sonra kullanıma sunulabileceği gibi tozlu raflar arasına da kaldırılabilir.

Kaynak : https://twitter.com/TwitterSupport/status/1417920469265788931
14
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
4
1
0
0