• Anasayfa
  • Otomobil
  • Volkswagen, ID 4'ün Minimalist İç Tasarımını Paylaştı

Volkswagen, Elektrikli SUV'u ID 4'ün Minimalist İç Tasarımını Paylaştı

17
2
2
0
0
Volkswagen, bu ay sonlarına doğru tanıtacağı yeni SUV'u ID 4'ün minimalistik iç tasarımını gösteren görselleri paylaştı. Araç, günümüz elektrikli otomobil trendlerine uyacak şekilde tasarlandı.

Elektrikli otomobillerle birlikte araçlarda yaşanan sadeleşme yalnızca motor bölümünü değil aracın iç kısmını da etkilemiş durumda. Pek çok elektrikli otomobil, sürücünün en çok ihtiyaç duyduğu kontrollere kolay erişim sağlarken bunları kompakt bir tasarımla, olabilecek en az yeri kaplayarak sunuyor.

İşte Alman otomobil devi Volkswagen'in bu ayın sonunda tanıtacağı yeni elektrikli SUV'u ID 4 de sade ve minimalist bir iç kısma sahip olacak. Alman şirket, otomobilini tanıtmasına az zaman kalan Volkswagen ID 4'ün içini gösteren birkaç fotoğraf paylaştı ve şimdiden pek çok kişinin beğenisini topladı.

Volkswagen ID 4'ün iç tasarımı:

volkswagen id 4

Görselde de görebileceğiniz üzere Volkswagen, ID 4'ün iç kısmında Tesla ve diğer elektrikli otomobillerin sunduğu sadeliği hedeflemiş durumda. Görseller, aracın iç kısmının başarıyla tasarlandığını gösterse de şirket, burada gördüğümüz ekranların detaylarıyla ilgili bir bilgi paylaşımında bulunmadı.

Görselden görebildiğimiz kadarıyla Volkswagen ID 4, iki farklı ekrana sahip olacak. Bu ekranlardan en büyüğü olacak olan ve sağ kısımda duran ekran, uygulamaların, araç ayarlarının, radyonun, batarya bilgisinin, navigasyonun ve diğer birçok özelliğin gösterileceği ekran olacak. Diğer ekransa aracın sürüşü hakkında bilgiler sunacak.

volkswagen id 4

Volkswagen, bir açıdan Tesla'nın hedefini izlemiş değil. Tesla, Model 3 ile birlikte tüm fiziksel tuşları ortadan kaldırmıştı. Ancak Volkswagen'in yeni SUV'u ID 4'den gelen fotoğrafta da gördüğümüz üzere araç, iç kısmında az sayıda da olsa fonksiyonel fiziksel tuşa ev sahipliği yapacak.

Tüm bunların yanı sıra Volkswagen, aracında 'ID.Light system' isimli bir ışık sistemini barındıracak. Aracın içi boyunca uzanan ışıklar sinyallere, gelen aramalara, kilitli kapılara ve daha birçok duruma göre renk değişikliği yaşayacak. Yeni Volkswagen SUV'unun tanıtımını bu ay sonunda hep birlikte izleyeceğiz.

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/9/4/21422843/volkswagen-id4-electric-suv-interior-screen-lighting
17
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
17
2
2
0
0