• Anasayfa
  • Oyun
  • Xbox Patronu: DualSense, Yeni Nesil Xbox Kontrolcüleri İçin

Xbox Patronu: DualSense, Yeni Nesil Xbox Kontrolcüleri İçin İlham Kaynağı Olabilir

70
14
5
4
3
Xbox'ın patronu olarak tanıdığımız Phil Spencer, konuk olduğu Kinda Funny Gamecast'te Xbox tarafına gelecek yenilikler hakkında açıklamalarda bulundu. Spencer, yeni nesil konsollar için kontrolcülerde değişikliğe gidileceğini ve bu konuda Sony'nin oldukça iyi bir işe imza attığını söyledi.

Firmalar arasındaki rekabetin tatlı şekillerde de gerçekleşebileceğini, PlayStation ve Xbox sosyal medya üzerinden bizlere sık sık gösteriyor. İki şirket elbette birbirlerinin önüne geçmeye çalışıyor olsa da bunu diğer birçok şirkette gördüğümüz gibi sert yollarla değil, genelde birbirlerine tatlı göndermeler yaparak medyada yansıtıyorlar.

Bu da şirketlerin birbirleri hakkındaki düşüncelerini daha rahat ortaya dökebilmelerini sağlıyor. Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer, Kinda Funny Games kanalına konuk oldu ve gelecekte Xbox tarafında göreceğimiz aksesuarlar konusunda açıklamalar yaptı. Diğer aksesuarların yanında Xbox kontrolcüsüne de değinen Spencer, oyun dünyasında büyük ses getiren DualSense’in yeni Xbox kontrolcüsüne ilham kaynağı olabileceğini söyledi.

Yeni cihazlar konusunda aceleci olunmayacak:

Xbox DualSense

Spencer, birçok cihaz üzerinde çalışıldığını söylese de geliştirilmiş bir kontrolcünün ilk sırada olduğunu belirtiyor. Sony’nin kontrolcü alanında oldukça iyi bir iş başardığını söyleyen Spencer, DualSense'den ilham alınabileceğini de ekledi.

Fakat yeni cihazlar konusunda hızlı olmayacaklarını söyleyen Spencer, Windows tarafında olanları izleyeceklerini ve burada kendilerine çıkabilecek fırsatları bekleyeceklerini belirtiyor.

Daha önce Microsoft, kullanıcı deneyimi anketlerinin birinde Xbox Series X/S sahibi olan kullanıcılarına PlayStation kontrolcülerinde bulunan özellikleri kendi konsollarında görmek isteyip istemediklerini sormuştu. Bu da durumun önceden planlandığını ve dolayısıyla yeni olmadığına işaret ediyor.

PlayStation 5’in DualSense kontrolcüsü; gelişmiş tetik hissi, DualSense titreşim motoru ve kablosuz şarj gibi özellikleriyle büyük ses getirmişti. Xbox’ın halihazırda kullandığı kontrolcü oyuncular tarafından oldukça fazla sevilirken bakalım Xbox, geliştirilmiş kontrolcüsüyle de aynı memnuniyeti devam ettirebilecek mi.

Kaynak : https://www.gamespot.com/articles/phil-spencer-says-ps5s-dualsense-could-inspire-xbox-controller-changes/1100-6493913/
70
14
5
4
3
Emoji İle Tepki Ver
70
14
5
4
3