Yerli Aşının İsmi Belli Oldu: TURKOVAC

120
43
10
2
1
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa süre önce gerçekleştirdiği bir canlı yayın sırasında yerli koronavirüs aşısının ismini açıkladı. Yerli aşının faz 3 çalışmaları da yine bugün itibarıyla başlamış durumda.

Canlı yayında yeni bir açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halihazırda üçüncü faz çalışmaları başlamış olan yerli koronavirüs aşısının ismini resmen açıkladı. Yapılan açıklamaya göre yerli COVID-19 aşısının ismi TURKOVAC olacak.

Ankara Şehir Hastanesi'nde, gönüllü katılımcılar ile başlayan faz 3 çalışmalarındaki ilk doz aşılama çalışmasına video görüşme aracılığı ile canlı olarak bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, birtakım açıklamalarda bulundu.

erdoğan aşı açıklama

Konuşması sırasında yerli koronavirüs aşısının adını da resmen açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Değerli bilim insanları kıymetli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Yerli aşılardan üçüncü faza geçen çalışmanın başarılı olmasını diliyorum. Aşı halihazırda en ileri düzeye ulaşmış çalışmadır. Bilim insanlarımıza ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum. Diğer çalışmaların da en kısa sürede neticelenmesini diliyorum.

Ülkemizi salgın cenderesinden bir an önce kurtarmak için kendi aşımıza sahip olmamız önemlidir. Üçüncü aşamaya geçilen bu aşı ile son dönemece girmiş bulunuyoruz. Aşımızın seri üretimine ve yaygın kullanıma geçilmesini temenni ediyorum. Vatandaşlarımızın aşı olarak kendilerini ve yakınlarını koruma sorumluluğunu yerine getirmeye davet ediyorum."

120
43
10
2
1
Emoji İle Tepki Ver
120
43
10
2
1