YouTube, Ana Sayfa Tasarımında Değişikliğe Gidiyor: İşte Gelecek Yenilikler

33
7
1
0
0
Dünyanın en popüler video platformu YouTube, hem mobil hem web hem de tablet sürümlerinde bir tasarım değişikliği planlıyor.

YouTube, bugüne kadar birçok tasarım değişikliğine uğradı ve birçoğu gerçekten kullanıcının yararına da oldu. Ancak bazıları ise kullanıcıları bezdiren güncellemeler oldu (mobildeki video kalitesi bölümü gibi).

YouTube’un yine bir tasarım değişikliği peşinde olduğunu duyunca dolayısıyla iyi bir şeyler bekleyebilirsiniz. Hatta beklemenize gerek kalmasın, gelin YouTube’un yeni tasarımı nasıl biz size gösterelim.

YouTube, tüm platformlarda tasarım değişikliğine gidiyor

Şu ana kadar birkaç kullanıcı, YouTube’un şu an test ettiği bu görsel değişiklik güncellemesini cihazlarına indirmiş durumdalar. Yukarıdaki örnekte YouTube’un iPad üzerindeki tasarımını görüyoruz. YouTube, video kenarlıklarını köşeliden yuvarlağa çevirmiş ve griden ziyade tamamen kara olan bir karanlık temaya geçiş yapmış.

Sadece bu da değil, YouTube’un normal tarayıcı sayfasında da değişiklikler var. Yukarıdaki arama butonu da artık köşeli olmaktan çıkıp bir kapsül şeklinde karşımıza çıkacak. YouTube’un beğeni, abone olma ve listeye ekleme gibi seçeneklerinin etrafı da kapsüllerle çevrilmiş.

Siz YouTube’un yeni tasarım değişiklikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://9to5google.com/2022/09/24/youtube-homepage-redesign-black-theme/
33
7
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
33
7
1
0
0