YouTube'un iOS Sürümüne Resim İçinde Resim Özelliği Geliyor

18
11
6
0
0
Google, YouTube'un iOS sürümünde resim içinde resim özelliğini test etmeye başladı. Şu an için kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edilen özellik, bir yandan video izlerken diğer yandan da farklı uygulamaların kullanılmasını sağlıyor. Özelliğin ne zaman kullanımda olacağı şu an için bilinmiyor.

ABD merkezli teknoloji devi Google, YouTube uygulamasının iOS sürümünde yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellik, uygulamanın Android sürümünün yanı sıra iPad sürümünde de uzunca bir süredir bulunan resim içinde resim özelliği. Bu özelliğin kullanıma sunulmasıyla birlikte iPhone sahipleri, bir yandan YouTube'dan video izlerken diğer yandan da farklı uygulamaları kullanmaya devam edebilecekler.

Bu özelliğin test edilmesiyle ilgili olarak bahsetmemiz gereken ilk şey, kullanıcı bildirimlerine göre bu özelliğin etaplar halinde test edilmeye başlamış olması. Bu bağlamda bazı kullanıcılar, özelliği birkaç gündür deneyimlediklerini söylerken bazı kullanıcılarsa sadece birkaç video için bu özelliği kullanabildiklerini ifade ediyor. Ancak gerçek olan şu ki Google mühendisleri, gerekli testleri yaptıktan sonra iOS kullanıcılarının tamamına bu özelliği sunacaklar.

YouTube

9to5Mac tarafından yapılan açıklamalara göre böylesi bir özellik gerçekten de var. Ancak şu an için sadece kısıtlı sayıda iPhone kullanıcısı, bu özelliği deneyimleme imkanına sahip. Ancak bu özelliği kullanabilen iPhone sahibi sayısı her geçen gün biraz daha artacak ve testler tamamladığında, bu özellik tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak. Peki YouTube'da test edilemeye başlayan resim içinde resim özelliği kullanıcılara neler sunuyor?

YouTube'un yeni özelliğini kullanarak bir videonun sesini ayarlayabiliyor, durdurabiliyor ve hatta videoyu değiştirebiliyorsunuz. Farklı uygulamalara geçiş yaptığınızda da sizinle birlikte oradan oraya dolaşan uygulama, bu sayede kullanıcı deneyiminizi iyileştirmeyi amaçlıyor. Bu özelliği iPad'de kullanan bir kullanıcı tarafından çekilen bir ekran kaydını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Her güzel şeyin bir bedeli var

YouTube'un yeni özelliği, aslında pek çok kullanıcı için büyük kolaylıklar sağlayacak. YouTube'u resim içinde resim özelliğiyle kullanan bir iPhone kullanıcısı, video izlerken diğer işlerini de kolaylıkla halledebilecek. Ancak her güzel şeyin bir bedelinin olduğunu da unutmamak gerekiyor. Çünkü iPhone'unda YouTube'u kullanan herkes bu özelliği deneyimleyemeyecek.

Edinilen ilk bilgilere göre YouTube'un yeni özelliği, sadece YouTube Premium aboneleri tarafından deneyimlenebilecek. Yani YouTube'a aylık ücretli abone olursanız resim içinde resim özelliğinden yararlanabileceksiniz. YouTube'un ücretsiz kullanıcıları ise bu özellikten faydalanamayacaklar. Son olarak, özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağının şu an için bilinmediğini söylememiz gerek.

Kaynak : https://9to5mac.com/2020/08/27/youtube-starts-testing-native-picture-in-picture-feature-in-its-ios-app/
18
11
6
0
0
Emoji İle Tepki Ver
18
11
6
0
0