YouTube'a Instagram ve Twitter Gibi '@kullanıcıadı' Belirleme Geliyor

17
7
4
1
0
YouTube için hazırlanan yeni bir özellik duyuruldu. Bu hafta boyunca kademeli olarak kullanıcılara ulaşacak bu özellik, TikTok ve Instagram gibi platformlarda bulunan "@kullanıcı-adı" kalıbını YouTube'a getirecek.

Dünyanın en popüler çevrimiçi video platformu YouTube, platforma gelecek yeni bir özelliği açıkladı. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Instagram veya TikTok gibi platformlarda yayın olarak kullanılan "@kullanıcı-ismi" kalıbı, ilerleyen dönemde YouTube'da da yer alacak. Platform, bu kalıba "tanıtıcı" ismini vermiş durumda. Gelin hep birlikte bu özelliğe yakından bakalım.

YouTube'a kadar pek çok platformda bulunan bu özelliğin getirilmesinin nedeni, kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimlerini artırmak. Zira YouTube'daki tanıtıcılar sayesinde, kullanıcılar birbirlerini daha kolay etiketleyebilecekler. Ayrıca her tanıtıcı bir kanala özel olacağından, sahte hesaplar da daha kolay ifşa olmuş olacak. Kullanıcı adlarının benzersiz olacağını da söyleyelim.

YouTube'un tanıtıcı özelliği işte böyle görünecek

YouTUbe

YouTube'un açıklamasına göre tanıtıcılar, paylaşılan video ve shortlarda açıklama bölümüne eklenebilecek. Ayrıca bir kullanıcı, tıpkı Instagram veya TikTok'ta olduğu gibi herhangi bir videonun altına yorum olarak da etiketlenebilecek. Tanıtıcılar, mobil cihazlarda shorts videoların izlendiği alanda da karşımıza çıkacak.

YouTube tanıtıcı

YouTube'un açıklamasına göre tanıtıcılar özelliğinin dağıtımına başlanmış durumda. Bu bağlamda; eğer bir kullanıcı YouTube kanalı için benzersiz bir URL oluşturmuş ise tanıtıcısı da o benzersiz URL'deki ibare olacak. Ancak böyle bir şey söz konusu değilse istenen herhangi bir ibare tanıtıcı olarak atanabilecek.

YouTube kullanıcılara e-posta atmaya başladı bile

Bugün akşam saatlerinde bazı kullanıcılara YouTube tarafından bir e-posta gönderildi. Bu e-postada kullanıcı adı alacaklar için bazı bilgiler yer alıyor. Şirketin verdiği bilgilere göre halihazırda özel bir kanal URL’sine sahip olan kullanıcıların URL’leri, özellik kullanıma sunulduğunda onlar için ayırılacak. Aynı şekilde pek çok kullanıcı kendi kullanıcı adını kendisi belirleyecek. Özelliğin Kasım ayının başında kullanıma sunulacağı ve tüm kullanıcılara özelliğin kullanılabilir olduğunu belirten bir e-posta daha gönderilecek.

14 Kasım tarihine kadar kullanıcı adı seçmeyen YouTube kullanıcılarının kullanıcı isimleri, YouTube tarafından rastgele şekilde belirlenecek ancak kullanıcılar istedikleri zaman YouTube Stüdyo uygulaması üzerinden bu kullanıcı adını dilediği şekilde düzenleyebilecek.

Kaynak : https://blog.youtube/news-and-events/introducing-handles-a-new-way-to-identify-your-youtube-channel/
17
7
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
17
7
4
1
0