YouTube, Kullanıcıların İçerik Üreticileri Destekleyebileceği Yepyeni Bir Özellik Test Ediyor: Süper Teşekkür

19
10
5
3
2
YouTube, hizmet verdiği 68 ülkede "Süper Teşekkür" isimli yeni bir para kazanma yöntemini test etmeye başladı. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde beğendikleri videolara belirli miktarlar ödeyerek, özel yorumlar yapabilecekler.

Dünyanın en büyük çevrimiçi video paylaşım platformu YouTube, içerik üreticiler için yeni bir para kazanma yöntemini test etmeye başladı. Şirketin resmi blog sayfasından duyurulan ve şimdilik beta kapsamında olan bu özellik, kullanıcıların içerik üreticilere "Süper Teşekkür" (Super Thanks) aracılığıyla bahşiş bırakmalarını sağlayacak. Peki neden bahşiş dedik?

YouTube'un test etmeye başladığı Süper Teşekkür özelliği, bir videoya belirli bir tutarda destek olunabilmesini sağlıyor. Bu sayede kullanıcılar, destekledikleri içerik üreticilerine ufacık da olsa destek verebilecekler. Şimdilik 68 ülkede kullanılabilir hale getirilen Süper Teşekkür, önümüzdeki dönemlerde dünya geneline yayılacak. Türkiye'deki içerik üreticiler, bu özelliği kullanabilmek için bir süre daha beklemek durumundalar.

YouTube'un Süper Teşekkür özelliği böyle görünüyor

YouTube Super Thanks

YouTube'un 68 ülkede test etmeye başladığı Süper Teşekkür özelliği ile 2 dolar, 5 dolar, 10 dolar ve 50 dolar olmak üzere dört farklı miktarda ödeme yapılabiliyor. Şirket, bu fiyat seçeneklerin ABD için geçerli olduğunu, diğer ülkelerde ise bu fiyatların eşdeğer tutarlarında seçenekler oluşturulacağını ifade ediyor. Süper Teşekkür özelliği ile bir videoya yorum yapan kullanıcı, balonların olduğu bir animasyon görecek. Ayrıca bu şekilde yapılan bir yorum, içerik üreticinin de görebileceği şekilde farklı bir tasarımla gösterilecek.

Süper Teşekkür özelliği, YouTube'un hali hazırda kullanılabilen Super Chat ve Super Stickers özelliklerinin bir uzantısıymış gibi görünüyor. Bu özellikler, içerik üreticilerin canlı yayın sırasında para kazanmasını sağlayan ekstra içeriklerdi. Süper Teşekkür özelliği de bir videoya standart tasarımın dışında belirli bir bedel ödenerek yorumlar yapılabilmesini sağlayacak.

Süper Teşekkür özelliğinin şimdiden kullanılabildiği ülkeler

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Krallık, Bolivya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Danimarka, Dominik Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Ekvador, El Salvador, Estonya, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Guatemala, Güney Afrika, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, Honduras, Hong Kong, Hırvatistan, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Japonya, Kanada, Kolombiya, Kosta Rika, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Meksika, Nikaragua, Norveç, Panama, Paraguay, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Senegal, Singapur, Slovakya, Slovenya, Sırbistan, Şili, Tayvan, Uganda, Uruguay, Yeni Zelanda, Yunanistan.

Kaynak : https://www.mobilescout.com/smartphone/news/n118460/youtube-super-thanks-new-revenue-option/
19
10
5
3
2
Emoji İle Tepki Ver
19
10
5
3
2