• Anasayfa
  • Yaşam
  • Ruhi Çenet'in Gözaltına Alındığı İddia Edildi [Güncelleme]

YouTuber Ruhi Çenet'in Çektiği Son Video Nedeniyle Gözaltına Alındığı Konuşuluyor [Güncelleme]

291
132
56
28
22
Türkiye'nin en ünlü YouTuber'larından bir tanesi olan Ruhi Çenet'in, gözaltına alındığı iddia edildi. Geçtiğimiz günlerde Adana'nın Hürriyet Mahallesi'nde çektiği video ile gündeme gelen YouTuber'ın bu video nedeniyle gözaltına alındığı, ifadesinin ardından da serbest bırakıldığı iddia ediliyor.

Türkiye’nin en popüler YouTuber’larından olan ve yıllardır bu sektörün içerisinde bulunan Ruhi Çenet, paylaştığı ilgi çekici videolarıyla biliniyor. Ortaya atılan son iddialarsa Ruhi Çenet'in çektiği son videonun, popüler YouTuber'ın başına iş açtığını gözler önüne seriyor. İddialara göre Çenet, son videosu nedeniyle polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Yaklaşık 5 milyon aboneye sahip olan Çenet, geçtiğimiz günlerde Adana Hürriyet Mahallesi'ne giderek burada bir video çekmişti. Çenet, insanların tehlikeli olmasıyla bildikleri bu mahallede neler yaşandığını göstermek istemiş ve hal böyle olunca da ortaya etkileyici bir video çıkmıştı. İşte bu video, görünüşe göre emniyet mensuplarını harekete geçirmiş durumda.

Ruhi Çenet

Çenet'in Adana'nın Hürriyet Mahallesi'nde çektiği video, YouTube kullanıcıları tarafından büyük bir ilgi gördü. Hatta bu yüksek ilgi, söz konusu videonun trendlerde bir numaraya yerleşmesine neden oldu. Ancak iddialara göre Çenet'in Hürriyet Mahallesi videosu, suçu ve suçluyu övüyordu. Hal böyle olunca da polisler, ünlü YouTuber'ı ifadesini almak üzere gözaltına aldılar. Çenet'in, ifadesini verdikten sonra serbest bırakıldığı ifade ediliyor.

Ruhi Çenet, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda söz konusu videoyu kaldırdığını, çünkü kendilerinin yanlış anlaşılmalarına neden olabileceğini düşündüklerini söyledi. İşte bu açıklama ve videonun kaldırılması, Ruhi Çenet'in gözaltına alındığı iddialarını daha da güçlendirdi. Ünlü YouTuber, konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapmadı. 

Runi Çenet'in Instagram paylaşımı

Ruhi Çenet

Güncelleme: Instagram Hikayeler üzerinden yeni bir açıklama yapan Ruhi Çenet, tutuklandığı yönündeki haberlerin asılsız olduğunu dile getirirken, şu anda Konya'da bulunduğunu, videoyu kanalından kendi rızasıyla kaldırdığını, zaman zaman video çekerken saha körlüğü yaşanabildiğini ve videonun bazı bölümlerinin yanlış anlaşılabileceğini düşündüğü için kaldırdığını belirtti. Çenet ayrıca hakkında tutuklandığı yönünde asılsız paylaşımlarda bulunan medya organlarına da sitem etti.

Kaynak : https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/son-dakika-ruhi-cenet-tutuklandi-iddiasi-41574376
291
132
56
28
22
Emoji İle Tepki Ver
291
132
56
28
22