Kamera Haberleri

  1. Bildiğiniz gibi artan teknoloji nimetlerinden kameralar da yararlanmakta. En son çok yüksek fps değerleri ve MP ve HD görüntü bakımından çok yüksek değerlere ulaşan bu teknoloji adına geleceği gösterecek efsane bir video yayınlandı. Videoda çekilen bir fotoğraf görüntüsüne 4.5km uzaklığa 343x bir zoom yapılıyor!
  2. Bu videomuzda GoPro'nun ürettiği Hero isimli giriş seviyesi aksiyon kamerasına bakıyoruz. 1080P çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebilen Hero, 720P'de ise 60 kareye  çıkabiliyor. 5 MP çözünürlükte fotoğraf çekebilen aksiyon kamer

  3. ​Apple, mevcut cihazlarının sistem özelliklerini daha da güçlendirmek için firmaları bünyesine katmaya devam ediyor. İsrailli kamera geliştiricisi olan LinX’i bünyesine kattığını duyuran Apple’ın bu satın alma işlemiyle birlikte mobil görüntüleme anlamında köklü değişiklikler yapması bekleniyor.
  4. GoPro’lar, kullanımı basit ve güçlü kameralardır. Kompakt bir yapıya ve su geçirmez özelliğe sahip olan GoPro, ayrıca çok da dayanıklı bir cihazdır. Binlerce metre yükseklikten yere düşse dahi hala çalışan bu cihazın ne kadar dayanıklı olduğuyla ilgili en güzel örnek İsveç’te yaşandı.
  5. Video çekimleri konusunda uzmanlaşmış olan Brain Farm ekibi ile Intuitive Aerial adlı Drone üretici firması tarafından ortaklaşa yapılan çalışma sonucunda drone ile beraber 4K ve 1000FPS oranında bir video kaydı gerçekleştirildi.