10
2
1
1
0

Bir zamanlar ekranı kaydırılan telefonlara uzaylı icadı gözüyle bakılırken şimdi ise teknoloji harikası akıllı telefonları elimizde tutuyoruz. Elbette bu telefonları satın almak her bütçe için uygun olmuyor zira bu teknoloji harikası olarak adlandırdığımız akıllı telefonların performansları, kamera kaliteleri, sundukları kullanım ömrü ve kullanılabilirliği her ne kadar iyiyse fiyatları da aynı oranda artıyor.

Tabi bir akıllı telefonun "piyasanın en iyilerinden biri" olduğunu söylemek için her zaman en pahalısı olması gerekmiyor. Zira piyasada fiyat performans ürünü olarak geçen akıllı telefonların yanı sıra 1 veya 2 sene öncesinin amiral gemileri de bulunuyor. Biz de sizler için piyasadaki bu fiyat performans modeli denilebilecek 3000-5000 TL arası akıllı telefonları listeledik ve hepsinin teknik özelliklerine ufak bir göz attık.

Videodaki telefonlara Amazon üzerinden ulaşabilirsiniz:

iphone se

Listemizde bulunan modellerin hepsi hem uygun fiyatlı hem de performansıyla üzmeyecek cinsten akıllı telefonlar. Listemizde geçtiğimiz senenin en çok ses getiren akıllı telefonlarından biri olan iPhone SE 2 de bulunuyor.

3000 – 5000 TL arası satın alabileceğiniz telefonlar arasında Samsung'dan iki adet telefon bulunuyor. Bunlardan biri, ülkemizde de fazlasıyla tercih edilen ve amiral gemisi modellere meydan okuyan Samsung Galaxy Note 10 Lite. Diğeri ise, Samsung'un en çok tercih edilen orta segment modellerinden Galaxy M51. Bunların yanında orta segmentte adını fazlasıyla duyduğumuz Realme 7 Pro ve Oppo Reno 4 de listede bulunuyor. Apple'ın en sevilen modellerinden biri olan iPhone SE 2 de fiyat/performans oranıyla göz dolduran telefonlardan.

10
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
2
1
1
0