55 Yaşındaki Adamın Instagram Kullanıcı Adına Prens Harry Tarafından El Konuldu

138
27
6
2
1
İngiliz Kraliyet Ailesi'nden Dük Harry ve Düşes Meghan'ın Instagram'da rekor kırdığı hesabın kullanıcı adının arkasından oldukça ilginç bir hikâye çıktı.

Sosyal medyayla ilgili yaşanan garip olayların sonu bir türlü gelmiyor. Bugün İngiltere'de gündeme bomba gibi düşen bir olay yaşandı. İngiltere'de yaşayan Kevin Keiley'nin Instagram kullanıcı adına İngiliz Kraliyet Ailesi'nden Prens Harry tarafından tabiri caizse el konuldu.

İngiltere'deki EFL Championship liginde yer alan Reading FC adlı futbol kulübüne fanatiklik düzeyinde bağlı olan Kevin Keiley, takıma olan sevgisini memleketi Sussex'in adıyla birleştirince ortaya '@sussexroyal' adlı bir kullanıcı adı çıkmış. Uzun süredir bu kullanıcı adına sahip olan Keiley, oğlundan gelen bir mesajla kullanıcı adının elinden alındığını öğrendi.

~Kevin Keiley ve kızı

Biraz araştırınca kullanıcı adının Sussex Dükü ve Düşesi tarafından alındığını öğrenen Keiley, durumu ilk öğrendiğinde sevinse de sonrasında bir hayli sinirlendi. Konuyla ilgili açıklama yapan Instagram, Keiley'nin kullanıcı adının kurallar çerçevesinde değiştirildiğini duyurdu.

Hiç bir sebep yokken mağdur olan Keiley, herhangi bir Kraliyet Ailesi üyesinin kendisiyle iletişime geçmediği için sinirlendiğini açıkladı. Instagram kullanıcı adı elinden alınsa da Twitter'daki kullanıcı hâlâ '@sussexroyal' olan Keiley, kullanıcı adının en azından Twitter'da elinden alınmadığını şu şekilde dile getirdi:

"Twitter'daki tek @sussexroyal hâlâ benim."

Konuyla ilgili bazı sorulara yanıt veren Kevin Keiley'e Dük Harry ve Düşes Meghan ile konuşma fırsatı bulabildiğinde ne söyleyeceği sorulduğunda ise şu yanıtı verdi:

"Merhaba Harry ve Meghan. Twitter hesabımı da istiyorsanız en azından benimle konuşacak kadar saygı gösterin."

Kaynak : https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-47813136
138
27
6
2
1
Emoji İle Tepki Ver
138
27
6
2
1