Alec Baldwin, Çekimleri Sırasında 'Kazayla Görüntü Yönetmenini Vurduğu' Rust Filmi Ekibine Dava Açtı

13
2
0
0
0
Daha önce bir film çekimi sırasında, kendisine dolu tabanca verildiği için kazara görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i vurmuş ve ölümüne neden olmuştu. Baldwin, bu vakada ismini temize çıkarmak için mahkemeye gidecek.

2021 yılında Alec Baldwin, Rust filminin setinde kazara görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i vurmuştu. Kazanın ardından Hutchins hayatını kaybederken, filmin de yapımcıları arasında yer alan Baldwin, ihmal suçlamalarına karşılık aile ile anlaşma yoluna gitmişti. 

İsmini temizlemek istediğini belirten Baldwin, Cuma günü kazada rolü olan diğer kişilere dava açtı. Kendisine dolu bir silah getirip teslim eden, kontrolleri sağlamayan kişiler bu davanın hedefinde yer alıyor. 

Daha önce suçlamalar reddedilmişti

baldwin

Baldwn, açtığı davada silahlardan sorumlu olan Hannah Guttierez-Reed, ekipman sorumlusu Sarah Zachry, birinci yönetmen yardımcısı ve güvenlik koordinatör David Halls, mühimmat sağlayıcı Seth Kenney ve Kenney’in sete ekipman sağlayan firması PDQ Arm & Prop suçlandı. Bu isimlerin tamamı daha önce yapılan suçlamaları reddetmişti. 

Meksikalı yetkililer, yaptıkları incelemede olayın bir kaza olduğu sonucuna varmıştı. Yapımcılara ihmalden dolayı 137 bin dolar ceza kesilmişti. Film ekibi ise bu cezaya itiraz etme yoluna gitmişti. 

anma

Baldwin aldığı dava kararı ile filmin senaryo süpervizörü olan Mamie Mitchell ile aynı davaya dahil olmuş oldu. Mitchell, olay yaşandığı esnada Hutchins’in hemen arkasında duruyordu. Mahkemenin nasıl bir karar vereceğini ise hep birlikte göreceğiz.

Yapımcılar, filmin çekimlerine Ocak 2023’te yeniden başlanacağını söylerken, Baldwin ise bu olay yüzünden kaybettiği işler, çektiği maddi ve manevi acılar için hak talep ediyor.

Kaynak : https://www.npr.org/2022/11/12/1136264310/alec-baldwin-sues-movie-set-killing
13
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
13
2
0
0
0