Netflix ve Disney+'tan Sonra Amazon Prime Video'ya da Reklamlı Abonelik Gelebilir!

3
0
0
0
0
Wall Street Journal tarafından paylaşılan bir rapor, Amazon'un Prime Video için reklamlı abonelik sistemi düşündüğünü ortaya koydu. Habere göre sistem, Netflix ve Disney+'ın geçtiğimiz aylarda çıkardığı aboneliklere benzer olacak.

Netflix ve Disney+ gibi popüler sinema ve dizi platformları, artan abonelik fiyatlarının ardından reklamlı sistemleri kullanıma sunmaya başlamıştı. Henüz Türkiye’de bulunmayan bu modeller, kullanıcılara saatlik belli reklamlar göstermesi nedeniyle normalden daha uyguna satılıyordu.

Şimdi ise Wall Street Journal (WSJ) tarafından paylaşılan bir rapor, bir diğer popüler dijital platform Prime Video’ya da benzer bir sistemin gelebileceğini gösterdi.

İddiaya göre Amazon Prime Video’nun reklamlı aboneliği Netflix ve Disney+’ınkine benzeyecek

WSJ’nin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Amazon, Prime Video servisi için reklamlı bir abonelik sistemi getirmek istiyor. Ayrıca şu an “erken aşamalarında” olan bu sistemin haftalardır tartışıldığı ve Disney+ ve Netflix gibi rakiplerinkilere benzer olacağı belirtiliyor.

Eğer gerçek olursa Amazon, bu tarz bir hamle yapan şirketler arasına katılacak. Dünya çapında devam eden yüksek enflasyon ve ekonomik problemler, kullanıcıların daha az harcama yapmasını sağlarken platformdaki yeni abonelerin de sayısının azalmasına neden oluyordu. Bu nedenle de şirketler, reklamlı abonelik gibi uygun fiyatlı modellere yöneliyordu.

WSJ, bunun dışında Amazon’un Warner Bros. ve Paramount’la da görüşmeler gerçekleştirdiğini söylüyor. Bu görüşmelerin amacı ise her iki şirketin platformlarına Prime Video Channels hizmet aracılığıyla reklamlı abonelik sistemi getirmek. Bu hizmet, Amazon Prime aracılığıyla kullanıcılara üçüncü parti platformların satılmasını sağlıyor. Yani Prime aboneleri, buradan Paramount+, Max gibi platformlara üye olabiliyor ve sürekli uygulama değiştirmek zorunda kalmıyor.

Amazon’un reklamlı abonelik planıyla ilgili tüm detaylar şimdilik bu kadar. Şirketten de resmi bir açıklama yok. Prime Video’nun Türkiye’de 39 TL’ye Prime aboneliği dahilinde sunulduğunu belirtelim. ABD’de ise 14,99 dolara Prime ile veya 8,99 dolara ayrı bir abonelik olarak satın alınabiliyor.

Netflix ve Disney+’ın reklamlı abonelikleriyle ilgili detaylar için;

 

3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0