Son Kale de Düştü: Amazon Prime'a Yaklaşık %400 Zam Geldi: İşte Yeni Fiyat

92
29
7
4
3
Amazon, Türkiye'de açıldığından beri 7,90 TL olan Prime hizmetine zam yaptı. İşte Amazon Prime'ın yeni fiyatı...

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından Amazon, içerisinde Prime Video ile Prime Gaming hizmetlerini de içeren "Amazon Prime" hizmetine zam yaptı. Bugüne kadar ilk 30 gün ücretsiz olduktan sonra aylık 7,90 TL karşılığında satın alınabilen Amazon Prime'ın fiyatı, tam 3,8 katına çıktı. Peki Amazon Prime güncel fiyatı nasıl oldu?

Amazon Prime'ın internet sitesinde yer alan bilgilere göre kullanıcılar, ilk 30 günlük ücretsiz sürümü kullanmaya devam edebilecekler. Ancak bundan sonraki süreçte 7,90 TL yerine 39 TL ödeme yapılması gerekecek. Tüketiciler, Amazon Prime'ın e-ticaretteki avantajlarının yanı sıra, Prime Video ile Prime Gaming hizmetlerine de yine bu tutarı ödedikten sonra ulaşabilecekler.

İşte Amazon'un internet sitesindeki açıklama

amazon prime zam

Amazon Prime, bugüne dek rakiplerine kıyasla oldukça uygun fiyatlı bir hizmet olarak kalmıştı. Hatta bu yüzden Türkiye'deki internet kullanıcılarının gözünde özel bir yere sahip olmuştu. Türkiye'de hizmet vermeye başladığı ilk günden beri aynı fiyatta kalan hizmet, artık 39 TL karşılığında kullanılabilecek.

Amazon Prime'ın sunduğu avantaj ve hizmetler:

  • Prime Alışveriş
  • Prime Video
  • Prime Gaming
  • Prime Day

Amazon, zamla ilgili bir açıklama da paylaştı:

"Prime, Amazon’un tasarruf, kolaylık ve eğlenceyi bir arada sunduğu üyelik hizmetidir. 2020 yılında Türkiye’de hizmete girmesinden bu yana, Prime'ı üyelerimiz için daha da değerli hale getirmek adına yatırımlarımızı sürdürürdük. Hızlı, ücretsiz, sınırsız Prime teslimatına daha fazla ürün seçeneği ekledik, ücretsiz ertesi gün teslimat yapılan il sayısını 17'den 50'ye çıkardık, “Çok Al, Az Öde”, randevulu teslimat ve indirimlere erken erişim gibi yepyeni avantajları üyelerimize sunduk. 

Ayrıca Prime Video’da, “Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri” gibi Amazon Originals içeriklerinin sayısını artırırken, 2022 yılında Türkiye sinemalarının en çok izlenen filmi olan Bergen ve ilk yerli Amazon Originals filmi “Rüyanda Görürsün” de dâhil birçok film ve diziyle içeriğimizi zenginleştirdik. 

25 Nisan itibariyle Prime hizmetimizin aylık üyelik fiyatını 39 TL olarak güncelliyoruz. Bu yeni fiyat yeni üyeler için 25 Nisan’dan, mevcut Prime üyelerimiz için 25 Mayıs’tan sonraki ilk fatura döneminden itibaren geçerli olacaktır. Bu, Türkiye’de Prime’ın hizmete girdiği 2020 yılından bu yana yapılan ilk değişikliktir. 

Prime ile üyelerimize benzersiz avantajlar sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Amazon Prime'a zam gelmesini nasıl yorumluyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz...

92
29
7
4
3
Emoji İle Tepki Ver
92
29
7
4
3