Apple, 'Elektrikli Otomobil' Projesi İçin 20 Yıllık Lamborghini Yöneticisini Transfer Etti

6
1
1
1
0
Apple'ın elektrikli otomobillerden vazgeçtiği düşünülürken bugün büyük bir transfer haberi geldi. Apple'ın Lamborghini'nin 20 yıllık tecrübeli ismini işe aldığı öğrenildi.

Uzunca bir süredir elektrikli otomobil projesi üzerinde çalıştığı bilinen, geçtiğimiz haftalardaysa proje ekibinin dağıldığı iddiasıyla gündeme gelen Apple, bugün projenin devam ettiğini gösteren bir transfer gerçekleştirdi. Şirket, 20 yıl gibi uzun bir süredir süper otomobil sektöründe çalışan bir ismi kendi bünyesine dahil etti.

Bloomberg tarafından paylaşılan habere göre Apple, 20 yıldır Lamborghini’de görev yapan Luigi Taraborrelli’yi göreve aldı. Bu transfer Apple’ın halen projeyi sürdürdüğünün işaretçisi olurken, Taraborrelli’nin Apple’daki görevinin önemli olacağı da geçmiş tecrübelerinden çıkarılabiliyor.

Luigi Taraborrelli, Lamborghini'nin baş aktörlerinden biriydi:

lamborghini

Luigi Taraborrelli, 20 yıl boyunca görev yaptığı Lamborghini’de Urus SUV, Huracan Coupée, Performante ve Aventador Coupé gibi pek çok ikonik modelde şasi ve araç dinamiklerini geliştirme gibi görevleri üstlendi. Bununla birlikte Lamborghini Sterrato gibi özel projelerde de rol oynadı.

Apple’ın Project Titan olarak elektrikli otomobilinin ne zaman geleceği halen bilinmiyor. Şirket, Taraborrelli gibi yetenekli bir ismi bünyesine katmış olsa da bugüne kadar pek çok tecrübeli ismi de kaybetti. Bu isimler arasında ekibin lideri olan ve Eylül 2021’de Ford’a transfer olan Doug Field da yer alıyordu.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/07/27/apple-hires-lamborghini-executive-to-help-steer-ev-program/
6
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
1
1
0