Belediye Başkanları Göreve: Şehir Kurma Oyunu Cities Skylines 2 Duyuruldu!

61
1
1
1
0
Belediye Başkanları Göreve: Şehir Kurma Oyunu Cities Skylines 2 Duyuruldu!
Cities Skylines'ın yapımcısı olan Paradox Interactive, bugün yaptığı duyuruda Cities Skylines 2'nin bu yıl geleceğini duyurdu. Üstelik EA'nın Sims serisine bir de rakip geliyor.

Şehir kurma ve yönetme simülasyonu denildiğinde akla ilk gelen oyun olan Cities Skylines, 8 yıl, 12 milyon indirme, 50 ek paket ve binlerce topluluk eklentisinin ardından nihayet sona erdi. Ancak tabii ki oyunun yapımcı firması olan Paradox Interactive, böyle bir efsanenin tarihin tozlu raflarına karışmasına izin vermeyerek bugün sürpriz bir açıklamayla serinin devam oyununu duyurdu.

Cities Skylines 2’nin ilk duyurusu kısa bir videoyla yapılırken oyun hakkında daha çok bilgininse Cities Skylines’ın 8. yıldönümünde açıklanacağı belirtildi.

Oyun Unreal Engine 5 ile gelebilir

Cities Skylines’ın resmi YouTube hesabından paylaşılan videoda ne yazık ki oyun hakkında pek fazla bir bilgi bulunmuyor. Paradox Interactive, oyun hakkındaki detayların Cities Skylines’ın 8. yıldönümü olan 10 Mart tarihinde açıklanacağını paylaştı. Ancak Reddit ve 4Chan’da dolaşan bazı iddialara göre Cities Skylines 2, Unreal Engine 5’in gücünden yararlanabilir. Ayrıca ilk oyun için hazırlanan binlerce topluluk eklentisinin ve modun da ikinci oyun tarafından destekleneceği iddia ediliyor.

Bilmeyenleriniz için Cities Skylines, gerçekçi ve detaylı bir şehir kurma/yönetme simülasyonu olarak biliniyor. Hatta oyun o kadar detaylı ki ABD’de ve Avrupa’da bazı okullarda bu oyun üzerinden Şehir Planlamasına Giriş dersleri bile veriliyor.

2023 yılı içerisinde çıkacağı açıklanan Cities Skylines 2’nin PC, Xbox Series S/X ve PlayStation 5’e geleceği açıklandı. Ayrıca oyun çıktığı ilk günden itibaren Game Pass’teki yerini alacak.

Paradox’tan bir de Sims rakibi geliyor: Life By You

Paradox ayrıca Sims severleri de unutmayarak eski Sims oyunlarının ve Second Life oyununun yapımcısı olan stüdyo ile birlikte Life By You isimli bir yaşam simülasyonu geliştirdiklerini açıkladı. İlk bakışta Sims oyunlarını fazlasıyla andıran oyunda Sims’e kıyasla daha detaylı aktivitelerin olacağı ve oyunun çok daha gerçekçi olacağı belirtiliyor.

Oyunun resmi YouTube kanalında yayınlanan duyurunun dışında oyunla ilgili pek bir bilgi bulunmasa da Paradox, 20 Mart tarihinde Life By You’nun YouTube hesabından oyunun oynanış videosunun yayınlanacağı açıklandı.

Kaynak : https://www.engadget.com/cities-skylines-ii-heads-to-pc-ps5-and-xbox-series-xs-in-2023-173045914.html?src=rss
61
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
61
1
1
1
0