Crypto.com, Hesabındaki 100 Doları Çekmek İsteyen Kadına Yanlışlıkla 10 Milyon Dolar Gönderdi

42
4
2
2
2
Crypto.com, 100 dolarını geri isteyen kadına yanlışlıkla 10 milyon dolar gönderdi. Olay, 7 ay sonra fark edildikten sonra mahkemeye taşındı. Fakat 10 milyon doları alan kadından haber alınamadı.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Crypto.com, bugün büyük bir davayla gündeme geldi. Daily Mail tarafından aktarılan detaylara göre Avustralyalı bir kadın, platformdan 100 dolarlık iade talebinde bulundu. Fakat Crypto.com, bir hata yaparak kadına toplam 10 milyon dolar gönderdi.

Thevamanogari Manivel isimli kadın, bu durumu Crypto.com’a bildirmezken platformun bunu fark etmesi ise fazlasıyla uzun sürdü. Platform, 100 dolar yerine 10 milyon dolar gönderdiğini hatanın yaşandığı günden, yani Mayıs 2021’den tam 7 ay sonra fark etti. Fakat bu durum fark edildiğinde, gönderilen 10 milyon dolar çoktan buhar olmuştu.

Mahkeme, paranın geri ödenmesini ve evin satılmasına karar verdi, ancak kadından henüz bir yanıt gelmedi:

crypto.com

Paylaşılan detaylara göre Crypto.com, 100 dolarlık geri ödeme talebi için kadına toplamda 10 milyon 474 bin 143 dolar gönderdi. Crypto.com, Aralık 2021’de bu olayı fark ettikten sonra parayı geri almak için kadına ulaştı. Fakat bu paranın 1,35 milyon dolarlık bölümünün kadın tarafından beş odalı lüks bir ev satın almak üzere harcanmıştı bile. Geriye kalan paraysa kadın tarafından başka hesaplara aktarıldı. 430 bin dolarlık bir bölümününse kadının çocuğuna aktarıldığı öğrenildi.

Crypto.com, bunları öğrendikten sonra kadının varlıklarını dondurmak üzere mahkemeye başvuruda bulundu. Fakat kadın, bu başvurudan çok daha önce evinin kaydını Malezya’da yaşayan kız kardeşi Thilagavathy Gangadory’nin üzerine geçirmişti. Şirket, bunun üzerine Gangadory’ye karşı mahkemeye başvurdu ve evin ücretini, %10’luk faizle birlikte geri istedi.

Mahkeme, Gangadory’nin Crypto.com’a 1,35 milyon dolar ödeme yapmasını kararlaştırdı ve evin satılmasına hükmetti. Fakat aktarılan bilgilere göre Gangadory, bu talebe yönelik henüz bir yanıt vermedi. Crypto.com’un avukatları ise konu henüz yasal süreçte olduğundan bir yorum yapmaktan kaçındı. Manivel ve Gangadory’den ise yeni bir haber gelmedi.

Kaynak : https://blockworks.co/crypto-com-sues-user-after-refunding-10m-instead-of-100/
42
4
2
2
2
Emoji İle Tepki Ver
42
4
2
2
2