Elon Musk, Twitter’ın Binasına Elinde Lavaboyla Daldı! (Tamam da Ne Alaka?)

26
7
1
1
0
Elon Musk, Twitter’ın Binasına Elinde Lavaboyla Daldı! (Tamam da Ne Alaka?)
Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın bugün elinde bir lavaboyla Twitter binasına girdiği videoyu paylaşması dikkat çekti. Peki Musk bu hareketiyle ne demek istedi?

Bu yılın başında Twitter hisselerini satın almaya başlayan Elon Musk, Geçtiğimiz Nisan ayında Twitter’ı satın almak istediğini açıklamıştı. Daha sonra Twitter’ın bot hesaplarının fazla olması nedeniyle platformu satın almaktan vazgeçen Elon Musk, Geçtiğimiz haftalarda Twitter’ı tekrar satın almak istediği söylemişti. Ancak dahi milyarderimizin en başından beri Twitter’la oyun oynadığı da mahkeme tarafından kanıtlanmıştı.

Bugün ise Musk, Twitter’ın San Francisco’daki merkez binasına elinde bir lavaboyla girdiği videosunu paylaştı. Peki Musk’ın bu paylaşımı ne anlama geliyor?

Musk, aslında laf sokuyor

Aslında Elon Musk, bu video ile İngilizcede sıkça kullanılan bir deyime atıfta bulunuyor. Amerikan İngilizcesinde sokak ağzında (slang) sıkça kullanılan bir deyim olan “Let that sink in” deyimi, şaşırtıcı bir bilgi verildiğinde karşı tarafın bu bilgiyi anlayıp zihnine tam olarak oturtması gerektiğini belirtmek için ya da genellikle “laf soktuktan sonra” kullanılır. Musk da bu deyimdeki sink (lavabo) kelimesi üzerinden görsel bir şaka yapmayı amaçlıyor.

Peki neden “let that sink in” diyor?

Ünlü milyarder burada Twitter’la oynadığı ortaya çıktıktan sonra platformu yeniden satın almak istediğini açıklamış ve Twitter yetkilileri de bu satın alıma sıcak baktıklarını açıklamıştı. Bu akıllıca satranç oyununun ardından ne olursa olsun Twitter’ı satın alacağını gösteren Musk, yaptığı hareketlerin rastgele olmadığını ve hepsinin planlı olduğunu göstermek amacıyla bu videoyu paylaşarak “Let that sink in” deyimine atıfta bulunuyor.

Pek çok analist, Elon Musk’ın bu paylaşımının ardından önümüzdeki günlerde resmi bir açıklama yapacağını ve Twitter satın alımını nihayete bağlayacağını iddia etse de Musk hâlâ bu satın alım hakkında sessizliğini koruyor.

26
7
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
26
7
1
1
0