Facebook Messenger, Apple Watch Uygulaması Kaldırılıyor

3
2
0
0
0
Facebook ve Instagram'ın çatı şirketi Meta, Messenger uygulamasını Apple'ın akıllı saatlerinden kaldırmaya karar verdi. Kararın nedeni anlaşılamadı.

Son dönemlerde iyiden iyiye kullanışlı hale gelen akıllı saatler, telefonlara duyulan ihtiyacı genel anlamda düşürdüler. Artık bir akıllı saat kullanarak arama yapmak, mesaj göndermek veya gelen bir mesajı yanıtlamak mümkün. Hatta WhatsApp'ın akıllı saat sürümünün yolda olduğu da biliniyor. Ancak tüm bunlar yaşanırken Meta'dan tersi bir hamle geldi.

Facebook ve Instagram'ın çatı şirketi Meta, her iki platform için de kullanılabilen Messenger uygulamasını Apple'ın akıllı saatlerinden kaldırmaya karar verdi. Bu karar, ilk aşamada resmi bir duyuru ile ortaya çıkmadı. Birkaç kullanıcının gördüğü bildirimi Reddit'te paylaşması üzerine anlaşılan olayın nedeni de anlaşılamadı. Bir Facebook sözcüsü ise çok klasik açıklamalar yaptı.

Apple Watch ile ilgili gönderilen bildirim şöyleydi:

Messenger Apple Watch desteği kesiliyor

"Apple Watch'lar için Messenger değişiklikleri:

31 Mayıs'tan sonra, Messenger Apple Watch uygulaması kullanılamayacak. Ancak yine de saatinden Messenger bildirimleri alabileceksiniz."

Bir Facebook sözcüsünün konuyla ilgili açıklaması şöyleydi: "Eşleştirme yapıldığında, Apple Watch'larda Messenger bildirimleri gelmeye devam edecek. Ancak mayıs ayının sonundan itibaren artık saatlerden yanıt verilemeyecek. iPhone'larda, masaüstü bilgisayarlarda ve web'de Messenger kullanımı sürecek."

Meta'nın neden böyle bir karar aldığı belli değil. Ancak bunun olumsuz bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Neticede Apple markalı akıllı saatlerdeki işlevselliklerden bir tanesinin fişi çekilmiş olacak...

Kaynak : https://www.xda-developers.com/facebook-killing-messenger-for-apple-watch/?newsletter_popup=1
3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0