• Anasayfa
  • Yaşam
  • Fahrettin Koca, Aşının Çıkış Tarihiyle İlgili Açıklama Yaptı

Fahrettin Koca, Koronavirüs Aşısının Çıkış Tarihiyle İlgili Açıklama Yaptı

96
39
34
24
16
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, birçok kişinin büyük bir merakla beklediği aşı konusunda yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamalara göre yeni aşının 2021 Nisan, Mayıs, Haziran gibi ortaya çıkmış olacağı bildirildi.

Dünyada 27 milyonu aşkın kişinin hayatında olumsuz etkilere neden olan ve yüz binlerce kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs, ülkemizde de etkisini artırmaya devam ediyor. Öyle ki yeni alınan önlemlerle ev hariç Türkiye'nin her yerinde maske takılması zorunluluğu getirildi.

Birçok kişinin fazla normalleşmesi sonucunda geri getirilen önlemler, birçok kişinin aklına da tam normalleşmenin ne zaman geleceği sorusunu getiriyor. Tabii ki bu tam normalleşme için gereken bir şey bulunuyor: aşı.

Koca: 2021 yılında aşı gelebilir

Aşı

Bugün Türkiye'nin koronavirüs mücadelesine ilişkin açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca, özellikle aşı konusunda belirli bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Yapılan açıklamalarda Türkiye'deki aşı çalışmalarının yanı sıra yurt dışındaki aşı çalışmalarına dair de açıklamalar yapıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rusya'daki aşı faz 3 çalışması için Türkiye'ye müracaat edildiğini, dosyanın yeterli görüldüğünü bildirdi. Önümüzdeki hafta Rusya'daki aşının faz 3 çalışmalarına izin verilebileceği de belirtildi.

Koronavirüs aşısı

Türkiye'deki aşı çalışmalarıyla ilgili de bir açıklama getiren Fahrettin Koca, Türkiye'de toplam 13 tane aşı çalışması olduğunu aktardı. Koca, yaptığı açıklamalarda "Aşı 2021 Nisan, Mayıs, Haziran gibi ortaya çıkmış olur" ifadelerini kullandı.

9 Eylül itibarıyla Türkiye'de toplamda 8 milyon 105 bin 222 adet koronavirüs testi gerçekleştirildi. Bu testler sürecinde 284 bin 943 toplam hasta sayısına ulaşılırken 6 bin 837 kişi hayatını kaybetti.

Kaynak : https://t24.com.tr/haber/bakan-koca-turkiye-genelinde-yatak-doluluk-orani-yuzde-52-yogun-bakim-doluluk-orani-67,902414
96
39
34
24
16
Emoji İle Tepki Ver
96
39
34
24
16