Google Play Store (APK) İndir - 2019

86
34
26
8
7
Android'in uygulama marketi Google Play Store, harici olarak nasıl indirilir? Google Play Store APK indirme nasıl yapılır?

Yazılım devi Google, bundan 11 sene önce Android’i herkes için kullanılabilir hale getirdiğinde insanların uygulamalarını indirebilmeleri için de bir hizmeti devreye soktu. “Android Market” adındaki uygulamanın amacı çok basitti: başka uygulamalar indirmek. Fakat Google ve doğal olarak Android büyüdükçe, bu hizmet yetersiz kalmaya başladı. Google da kendini güncelledi.

Android Market, Google Play Store adını alırken müziklerden e-kitaplara, filmlerden oyunlara, ve bildiğimiz standart uygulamalar kadar neredeyse her şeyi destekler hale geldi. Bununla birlikte Android dışında platformlara da destek çoğaldı. Google Play Store PC’de de kullanılabilir hale geldi; Google Play hizmetleri ciddi oranda arttı.

Peki, bir şekilde Google Play Store’un telefonunuzda yüklü olmadığını varsayalım. Ya da masaüstünde bir Android emülatöründesiniz ve buraya apk şekilde kurulum yapmak istiyorsunuz. Google Play mağazasında “Google Play indir” şeklinde bir arama yapamayacağınız da aşikar. Bu durumda ne yapacaksınız?

Eğer Google Play Store yoksa önce güncelemeyi deneyin:

play store indir ücretsiz yükle

Öncelikle telefonunuzda Google Play Store var mı yok mu, onu öğrenin. Eğer kurulu ise belki de sadece güncelleme yapmak yeterli gelecektir. Bunun için Play Store’u açın ve Ayarlar kısmından “Play Store sürümü” kısmını kontrol edin. Yeni bir versiyon varsa, uygulama kendiliğinden güncellenecektir.

2. Yol: Google Play Store APK indirin:

Telefonda bir sebepten Play Store uygulaması bulunmuyor ya da kurulu versiyon sıkıntılı ve güncelleme yapmasına izin vermiyor. Bu durumda yapacağınız şey çok basit: apk indirmek. Her Android uygulamasında olduğu gibi Play Store’un da apk’sı bulunuyor. İnternette birçok apk indirme sitesi bulunsa da bunlardan en güvenilir olanın APKMirror olduğu kanaatindeyiz.

  • Bu linke tıklayarak APKMirror’ı açın,
  • İndirmek istediğiniz Google Play Store sürümünü bulun,
  • Sitedeki adımları izleyerek uygulamayı kurun.

Google Play Store’u başka bir yerden yüklemek güvenli mi?

play store indirmek istiyorum

Bu soruyu cevaplamadan önce genel olarak Google Play Store dışından başka bir yerden uygulama indirmenin ve kurmanın güvenliğinden bahsedelim. Biliyorsunuz ki Google, Play Store’a yüklenen uygulamaları kendi kontrolünden bir güzel geçiriyor. Zaman zaman da manuel olarak zararlı uygulama temizliği yapıyor.

Buna rağmen hatrı sayılır sayıda uygulama, içerisinde zararlı yazılımlar barındırır halde Google Play Store’da indirilmeye hazır durumda. Tüm bu işlemlerden geçtiği halde hâlâ virüslü olabilecek uygulamaları dışarıdan indirirsek neler olur bir düşünelim.

Android’in açık kaynaklı olduğu, uygulamaların da benzer şekilde kolayca açılabildiği düşünüldüğünde, harici bir kaynaktan indireceğiniz uygulamanın içeriğiyle oynanmamış olduğunu kanıtlamak çok mümkün olmayacaktır.

google play store

Google Play Store için de farklı bir durum mevcut değil. Kendisi de bir Android uygulaması olduğu için, değiştirilebilmesi çok da zor değil. Eğer doğru kaynakları kullanmazsanız, doğru “Google Play indir” seçeneğine tıklamazsanız, ya da asla olmayan “Google Play Pro” gibi bir uygulamayı indirmeye kalkışırsanız, bilgilerinizin çalındığını keşfetmeniz işten bile olmayacaktır.

Kurduğunuz APK eğer orijinal değilse, o APK’yı hazırlayanların servisine verilerinizin aktarılması çok zor olmayacaktır. Bu yüzden dikkat etmeli; APK kaynağını iyi seçmelisiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm nedenler, tam olarak başka bir kaynaktan uygulama yüklemek istemenize sebebiyet verebilir. Zira Play Store uygulamalarının tamamını Google kontrol ediyor. Eğer Google’ın sevmeyeceği ya da izin vermeyeceği bir şey yapmanız gerekiyorsa, harici kaynaklar sizin yanınızda.

Google Play Store alternatifi Android uygulama mağazaları:

Huawei AppGallery:

huawei appgallery

ABD-Çin arasındaki gerilimden sonra Huawei’nin ABD’li ürünleri kullanması yasaklanmış; bu yüzden de Huawei, Android’i efektif kullanamaz hale gelmişti. Doğal olarak yeni telefonlarda Google Play Store uygulamaları standart şekilde kurulamıyordu. Huawei de kendi işletim sistemini ve uygulama mağazasını oluşturdu.

Aslında AppGallery, Çin’in ihtiyaçlarına karşılık vermek ve sadece Çin’de hizmette bulunmak için 2011 yılında açılmıştı. 2018 yılında hizmeti tüm dünyaya açan Huawei, ABD anlaşmazlığı yüzünden bu işleri biraz daha ileri taşıdı.

Çinli şirketin açıkladığına göre AppGallery, aylık 370 milyon aktif kullanıcıya sahipken yıllık %195 büyüme gösteriyor. Fakta bu rakamların Huawei tarafından açıklandığını ve kıyas yapabilmek için başka bir kaynağımız olmadığını da söyleyelim. AppGallery üzerinden doğrudan Android uygulamalarını indirebiliyor; güncellemeleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

APKPure:

play store indir bedava indir

Android üçüncü parti uygulama pazarında oldukça yeni bir isim olan APKPure, içerik kalitesi bakımından en yüksek kaliteli alternatiflerden. APKPure’ün web sürümü, uygulama ve oyun kütüphanesiyle harika bir kullanıcı arayüzü sunuyor. (Android versiyonu da var)

Yalnızca uygulama yüklemek için bir yazılım olarak karşımıza çıkmayan APKPure, aynı zamanda APK doğrulama ve Bulut Telefon Emülatörü hizmetlerini de veriyor. Yüklemek istediğiniz bir uygulama bulduğunuzda daha önceki sürümlerini de inceleyebiliyorsunuz.

uptodown:

play store apk downloader

APKPure gibi kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan uygulamanın en dikkat çekici özelliklerinden biri, çok çeşitli ücretli uygulamaları ücretsiz olarak bulabilmenizi sağlaması. Bununla birlikte bunun korsancılık olduğunu ve bizim asla önermediğimizi belirtmemiz gerekiyor. İşin vicdani boyutu size kalmış. APKPure gibi bir Android uygulaması da bulunan uptodown, rakipleri kadar güvenli olmayabilir; fakat sunduğu seçenekler de yadırganamaz.

APKMirror:

play store yükle indir

APKPure ve uptodown hizmetleri Google Play’de uygulama olarak bulunsa da APK Mirror sadece web sayfası olarak servis sağlıyor. Bununla birlikte Google Play Store yerine geçecek, APK dosyaları indirmek için en iyi yer neresi diye soracak olursanız en iyi tercihiniz APKMirror olacaktır.

Yüklenebilir bir uygulama olmasa da APKMirror, güncellemeler hazır olduğu anda size sunuyor. Aynı zamanda indirmek istediğiniz uygulamaların normal şartlarda bulunmayan beta versiyonlarını da bulabiliyorsunuz. Bu yüzden APK indirmek istediğiniz takdirde, bunu kullanmanızı tavsiye ederiz.

86
34
26
8
7
Emoji İle Tepki Ver
86
34
26
8
7