Yepyeni Bir Game of Thrones Dizisi Yolda: Westeros'u Fetheden Fatih Aegon'u Anlatacak!

13
3
2
1
0
Variety'nin kaynaklarına göre HBO, yepyeni bir Game of Thrones dizisi için kolları sıvadı. Henüz erken aşamalarında olan dizinin, Game of Thrones'tan 300 yıl önce Westeros'u fetheden ve "Fatih Aegon" olarak da bilinen "I. Aegon Targaryen"i anlatacağı ifade edildi.

HBO tarafından George R.R. Martin’in epik fantezi türündeki kitaplarından uyarlanan Game of Thrones, 2011-2019 yılları arasında yayınlanmış ve son sezon sevilmese de televizyon tarihine adını altın harflerle yazdırmıştı. Geçtiğimiz yıl ise Game of Thrones’taki olayların yaklaşık 200 yıl öncesini anlatan House of the Dragon çıkış yaptı. İkinci sezon onayı alan bu dizi de büyük beğeni toplamayı başardı.

Şimdi ise aynı evrende geçen yepyeni bir dizi için kolların sıvandığı ortaya çıktı. Variety’nin konuya yakın kaynaklara dayandırdığı bir habere göre HBO, adını sıkça duyduğumuz I. Aegon Targaryen’e odaklanan bir dizi çıkarmak istiyor.

Bir filmle birlikte gelebilecek olan dizi, Game of Thrones’un 300 yıl öncesinde Aegon Targaryen’in Westeros’u fethetmesini anlatacak

Variety, dizinin şu anda çok erken aşamalarında olduğunu ve herhangi bir yazar ile anlaşılmadığını söylüyor. Ancak kaynaklar, HBO’nun proje için çok istekli olduğunu belirtirken bir film de görebileceğimizi de ekliyor. İddiaya göre bu film, diziden önce çıkacak ve olayları diziye bağlayacak.

Tabii ki bunların şimdilik birer iddia olduğunu, planların değişip değişmeyeceğini bilmediğimizi söylemekte fayda var. HBO’dan konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmediğini de ekleyelim.

İddialar doğru çıkarsa yapım, Game of Thrones ve House of the Dragon’da ismini sıkça duyduğumuz, “Fatih Aegon” olarak da bilinen “I. Aegon Targaryen”e odaklanacak. Bu karakter, kardeşleri (aynı zamanda eşleri) Rheanys ve Visenya ve üç ejderhasıyla birlikte Westeros’taki yedi krallığın altısını fethetmiş (Dorne hariç) ve başa geçmişti. Böylece Demir Taht’a ilk oturan kişi ve Targaryen Hanedanlığı’nın da kurucusu olmuştu. Tüm bu olaylar, Game of Thrones’un 300 yıl öncesinde gerçekleşmişti.

Hâlihazırda birçok Game of Thrones projesinin de geliştirilme aşamasında olduğunu eklemeden geçmeyelim. Jon Snow dizisi, GoT’tan 1.000 yıl önce geçen ve Dorne’un kurucusu Prenses Nymeria’ya odaklanan “10.000 Ships”, GoT’tan 90 yıl önce geçen Tales of Dunk and Egg bunlardan bazıları.

Kaynak : https://variety.com/2023/tv/news/game-of-thrones-prequel-aegons-conquest-hbo-1235570239/
13
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
13
3
2
1
0