Getir Sipariş İptal Etme Nasıl Yapılır? Tüm Detaylarıyla Açıkladık

1
1
1
0
0
Türkiye'nin en popüler online marketlerinden bir tanesi olan Getir üzerinden verdiğiniz siparişi iptal etmek istiyorsanız, sizler için en ince detaylarına kadar Getir sipariş iptal etme rehberi hazırladık.

Özellikle pandemi dönemi sonrasında, başta ülkemiz olmak üzere Dünyanın birkaç yerinde Getir popüler olarak kullanılmaya başlandı. İstediğiniz çoğu ürünü dakikalar içerisinde kapınızdan teslim alabilmenizi, yerinizden kıpırdamadan alışveriş yapabilmenizi sağlayan platform, artık market veya bakkaldan bir şeyler alma devrin kapatmaya devam ediyor. Yalnızca market değil, Getir sayesinde çevrenizdeki yerlerden yemek bile söyleyebilirsiniz. Aslında günlük ihtiyaçlarımızın bir çoğunu Getir üzerinden kolaylıkla çözebilme imkanına sahibiz. Ama bazen hatalar yapabiliyoruz. Mesela, Getir üzerinden hatalı bir sipariş vermiş olabilir, verdiğimiz siparişten vazgeçmemiz gerekebilir. Bu tarz bir durumda Getir sipariş iptal etme için neler yapmanız gerekir diye merak ediyorsanız usulca aşağı kaydırın.

Dalgın olduğumuz zamanlarda bazı hatalı işlemler yapabiliyoruz. Bunlardan en basiti ise, yanlış sipariş vermek oluyor. Yalnızca yanlış sipariş değil, verdiğimiz siparişlerden de zaman zaman vazgeçebiliyoruz. Bu tarz durumlarda ise ne yapmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Sizler için, bu tarz durumlarda ne yapmanız gerektiğini anlattık. Dilerseniz lafı hiç uzatmadan, Getir sipariş iptal etme rehberimize geçelim.

İlk olarak, Getir sipariş iptal etme mümkün mü?

getir kurye

Her şeyden önce, Getir üzerinden verdiğiniz siparişleri iptal edebilir misiniz diye merak ediyor olabilirsiniz. Getir üzerinden verdiğiniz siparişleri, geçerli ve önemli bir sebep belirttiğiniz müddetçe iptal edebilirsiniz. Siparişinizi iptal edebilmek için bazı geçerli sebepleriniz olması gerekiyor. Bu sebepleri aşağıda sizler için listeledik. Getir üzerinden art arda sürekli sipariş iptal ederseniz, Getir hesabınızın kapanma ihtimali ortaya çıkıyor. Çünkü, Getir sıklıkla geri dönen siparişleri teyit ettiğinde, hesabınızı size sormadan kapatma yetkisine sahip.

Getir sipariş iptali nasıl yapılır, ne yapmak gerek?

getir sipariş iptal etme

Her şeyden önce, geçerli bir sebebiniz olması gerekiyor. Mesela, siparişin gecikmesi, bulunduğunuz konumdan çıkmak zorunda olmanız, yanlış sipariş vermeniz gibi nedenler olmalı. Aksi takdirde, gerçek bir gerekçe göstermeden birkaç kez sipariş iptali yaparsanız, Getir hesabınız tamamiyle kapatılabilir. Getir üzerinden verdiğiniz siparişi iptal edebilmek için müşteri hizmetleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. İrtibata geçtikten sonra, siparişinizi iptal etmek istediğinizi ve iptal etme gerekçenizi bildirin. Daha sonra Getir müşteri hizmetleri tarafından onaylanırsa, verdiğiniz sipariş iptal edilebilir.

+90 (850) 532 50 50 numarasını aradıktan sonra adımları tamamlayarak müşteri hizmetlerine kadar ilerleyin. Daha sonra sizinle irtibata geçen müşteri hizmetleri yetkilisine siparişinizi iptal etmek istediğinizden bahsedin. Gerekçeniz onaylandığı müddetçe, siparişiniz hızlıca iptal edilecektir.

Getir siparişi iptal ettikten sonra ücret geri yatar mı?

getir mobil

Getir siparişinizi iptal ettikten sonra paranız direkt olarak hesabınıza yatmayacaktır. Getir, iade talebiniz sonrasında paranızı direkt olarak hesabınıza gönderim sağlayacaktır. Lakin, bankalar gereği paranın hesabınıza düşmesi 1 ila 8 iş günü arasında değişkenlik göstermektedir. Maksimum 8 iş günü içerisinde, Getir tarafından iade edilen ücretiniz banka hesabınıza yatmış olacaktır. Eğer 8 iş günü geçmişse ve paranız hesabınıza yatmamışsa, ilk olarak Getir müşteri hizmetleri ile irtibata geçmeniz gerekiyor. Eğer durum Getir’den kaynaklı değilse, çalıştığınız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak sorgulayabilirsiniz.

Getir sipariş iptal etme nedenleri:

  • Sipariş verdiğiniz adreste bulunmama
  • Yanlış sipariş verme
  • Siparişin gecikmesi

Sipariş verdiğiniz adreste bulunmama

getir kurye

Örneğin, evinize bir sipariş verdiniz. Ama acil bir durum oldu ve sipariş gelmeden evden çıkmak zorunda kaldınız. Hızlıca Getir müşteri hizmetlerini arayıp, durumu anlattığınızda siparişiniz hızlı bir şekilde iptal edilecektir. Ama bu tarz durumlarda, olabildiğince hızlı bir şekilde Getir’i aramanız gerekiyor. Sipariş kapınıza geldikten sonra aramanız pek doğru olmayacaktır.

Yanlış sipariş verme

getir mobil

Siz döner yemek istiyorsunuz ama yanlışlıkla lahmacun siparişi verdiniz. Sipariş verdikten dakikalar sonra tekrardan Getir’i arayıp, yanlış sipariş verdiğinizi ve bu nedenle siparişinizi iptal etmek istediğinizi söylemeniz gerekiyor. Daha sonra Getir müşteri hizmetleri onaylarsa, siparişiniz iptal olacaktır. Yeni siparişinizi de sonrasında hızlı ve kolayca verebilirsiniz.

Siparişin gecikmesi

getir siparişi

Verdiğiniz sipariş üzerinden söylenilen süre ve fazlası geçtiyse, siparişiniz iptal etme hakkına sahipsiniz. Örneğin, teslim süresi 15-20 dakika yazıyorsa ve siz siparişi vereli 40 dakika geçtiyse, yine aynı numaradan müşteri hizmetlerine ulaşarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Yukarıdaki 3 basit örnek, Getir’den verdiğiniz siparişin iptali için yeterli olacaktır. Özetlemek gerekirse, siparişi iptal edebilmeniz için gerçekten önemli bir gerekçeye sahip olmanız gerekiyor. Bu nedenle, verdiğiniz siparişten sürekli olarak vazgeçemiyorsunuz. Zira bu Getir tarafından tespit edildiği takdirde, hesabınız kapanabiliyor. Bu nedenle sık sipariş iptal etmemeye ve geçerli nedenlere sahip olmaya özen gösterin.

Sizler için Getir sipariş iptal etme adımlarını ve para iadesi nasıl olur sorusunu yanıtladık. Getir üzerinden sipariş iptal etmek istediğinizde, yukarıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Sizler daha önce Getir’den sipariş iptali yaptınız mı? Yaptıysanız sebeplerinizi aşağıda belirtmeyi unutmayın.

1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0