Beşinci Sezonda Final Yapması Beklenen Westworld, HBO Tarafından İptal Edildi

24
7
4
2
0
HBO’nun popüler yapımlarından biri olan Westworld’ün dördüncü sezondan sonra iptal edildiği açıklandı. Westworld’ün 4. sezon finali 14 Ağustos tarihinde yayınlanmıştı.

Variety'nin haberine göre popüler bilim kurgu serisinin sona erdirilmesi kararında; yapımın yüksek fiyat etiketi, azalan izleyici sayısı ve HBO'nun yeni ana şirketi Warner Bros Discovery'de devam eden program değerlendirme süreci de dahil olmak üzere çok sayıda faktör etkili oldu.

J.J. Abrams'ın yapımcılığını üstlendiği Westworld’de; Evan Rachel Wood, Thandiwe Newton, Ed Harris, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Luke Hemsworth, Aaron Paul, Angela Sarafyan ve James Marsden rol alıyordu. Dördüncü sezon için yeni gelen oyuncular arasında ise Ariana DeBose, Aurora Perrineau ve Daniel Wu yer aldı.

Westworld, 54 dalda Emmy'ye aday gösterilmişti

HBO yaptığı açıklamada “Geçtiğimiz dört sezon boyunca Lisa ve Jonah izleyicileri akıl almaz bir maceraya sürüklediler ve her adımda çıtayı yükselttiler. Son derece yetenekli oyuncu kadrosu, yapımcıları ve ekibinin yanı sıra Kilter Films, Bad Robot ve Warner Bros Television'daki tüm ortaklarımızla birlikte onlara son derece minnettarız. Bu yolculukta onlara katılmak heyecan vericiydi." dedi.

Dizi, 54 dalda Emmy'ye aday gösterilmişti ve 2018'de Newton'ın drama dizisinde üstün yardımcı kadın oyuncu ödülü de dahil olmak üzere dokuz ödül kazanmıştı.

Kaynak : https://variety.com/2022/tv/news/westworld-canceled-hbo-1235328276/
24
7
4
2
0
Emoji İle Tepki Ver
24
7
4
2
0