'Eski Instagram Geri Gelsin' Kampanyası Başlatıldı: Kylie Jenner ve Kim Kardashian da Destek Verdi!

72
13
2
2
0
Bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak doğan ancak günümüzde TikTok benzeri bir uygulamaya dönüşen Instagram'a karşı imza kampanyası başlatıldı. Instagram'ın köklerine dönmesinin talep edildiği kampanyaya Kardashian ailesinden de destek geldi.

Son zamanlarda yükselen trendlere paralel olarak evrilen Instagram, günümüzde ilk çıkış amacından çok uzak bir noktaya ulaştı. Daha önce sadece fotoğraf paylaşımı ile arkadaşlarımızı ve diğer insanları takip etmek için kullandığımız platform, bugün TikTok’un etkisiyle neredeyse tamamen video paylaşım platformuna dönüştü.

Instagram’ın çıkış amacından uzaklaşması, günümüzde pek çok Instagram kullanıcısını sinirlendirirken bu konu hakkında önemli sayılabilecek bir adım atıldı. "Instagram’ın yeniden Instagram olması" için bir imza kampanyası başlatıldı. Change.org’ta başlayan kampanyaya pek çok ünlü isimden de destek geldi.

Kardashian ailesinden de destek geldi:

kylie jenner

Make Instagram Instagram Again (Instagramı Yeniden Instagram Yapın) imza kampanyasına katılan isimler arasında dünyaca ünlü Kardashian ailesi de yer aldı. Instagram’ın en fazla takip edilen ikinci ismi Kylie Jenner ve Kim Kardashian, Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarda imza kampanyasına destek verdi ve daha fazla insanı kampanyaya çağırdı.

Instagram’dan ne isteniyor?

Change.org’ta başlatılan kampanyada kullanıcıların öne çıkan talepleri, özet halinde şu şekildeydi:

  • Kronolojik akışı geri getirin.
  • TikTok olmaya çalışmayı bırakın.
  • Algoritma popüler fotoğrafları öne çıkarsın.
  • İçerik üreticilerini dinleyin.

Change.org’ta başlatılan imza kampanyasına şu ana kadar 130 bine yakın kişi imza attı. Kampanyanın hedefiyse 150 bin imza olarak belirlenmiş durumda.

Instagram’ın bu taleplere nasıl bir yanıt vereceğiyse büyük bir merak konusu.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/7/25/23277879/kylie-jenner-kim-kardashian-instagram-redesign-app-updates
72
13
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
72
13
2
2
0