Instagram'ın Reels İndirme Özelliği, Tüm Kullanıcılar İçin Yayımlandı

13
6
1
0
0
Instagram'daki Reels videoları indirmeyi sağlayan yeni özellik, küresel çapta kullanıma sunuldu. Dileyen kullanıcılar, bu özelliği hesapları için kapatabilecekler.

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından Instagram, önemli bir gelişme ile karşımızda. Instagram patronu Adam Mosseri tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcılar, artık herkese açık hesaplardaki Reels videoları telefonlarına doğrudan indirebilecekler. Üçüncü taraf yazılım kullanmaya gerek kalmayacak.

Aslına bakacak olursak Instagram'ın Reels indirme özelliği, birkaç aydır gündemde olan bir mesele. Nisan ayında uygulama kodlarında tespit edilen özellik, sonraki aşamada ABD'deki bir grup kullanıcı ile test edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Adam Mosseri, yaptığı son açıklama ile özelliğin küresel çapta dağıtım aşamasına geldiğini duyurdu.

Instagram'ın yeni özelliği böyle görünecek:

instagram reels indir

Instagram'ın Reels videoları indirmeye yarayacak yeni özelliği, hesabını herkese açık olarak kullanan bireyler için oldukça önemli. Neticede artık tüm Instagram kullanıcıları, söz konusu paylaşımları telefonlarına indirip, yeniden paylaşım yapabilecekler. Adam Mosseri tarafından paylaşılan ekran görüntüsü, indirilen Reels videolar üzerinde bir filigran bulunacağını gözler önüne seriyor. Bir Reels'i indirmek isteyen kullanıcının yapması gereken şeyse paylaş bölümüne girip, "indir" seçeneğine dokunmak.

Bu arada; kullanıcılar için bir güvenlik katmanı da oluşturuldu. Bu güvenlik katmanı, herkese açık hesap sahiplerinin gönderilerini ayarlamalarını sağlayacak. Kullanıcılar, hesaplarındaki Reels videoların indirilmesini tamamen engelleyebilecekler. İsteyenlerse sadece kendilerinin belirleyecekleri Reels'ler için indirme özelliğini kapatabilecekler. Instagram, söz konusu özelliğin 18 yaşından küçük kullanıcılar için varsayılan olarak kapalı geleceğini açıkladı.

13
6
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
13
6
1
0
0