8
2
2
1
0

Geçtiğimiz ay tanıtılan ve özellikle iPhone kullanıcılarının büyük merakla beklediği iPhone 12 ailesi, geçtiğimiz haftalarda elimize ulaşmıştı. Telefonun kutu açılışının ardından detaylı incelemesini gerçekleştirmiş, ardından Android'deki en büyük rakiplerinden biri olan Samsung Galaxy Note20 Ultra ile kıyaslamıştık. Tabii ki beklenen gün geldi çattı.

Özellikle lansman sırasında adeta bize meydan okur şekilde yapılan 'bu zamana kadarki en dayanıklı iPhone' sloganı da telefonun gerçekten ne kadar dayanıklı olup olmadığını test etmek için bize ekstra bir sebep sundu. Biz de sizler için telefonun sağlamlık testini gerçekleştirdik.

iPhone 12 Pro, sağlamlığının hakkını verdi

iPhone 12 Pro

Tabii ki her sağlamlık testimizde olduğu gibi telefonu gündelik hayatta karşılaşabileceğiniz testlere tabi tutarak başladık. Çizilme testinden sonra bükme, sıvıya dayanıklılık ve düşürme testine soktuğumuz iPhone 12 Pro, gerçekten de sağlam bir şekilde yapılmış diyebiliriz. Hoparlör bazı durumlarda sorunlar oluştursa da kısa bir süre sonra hoparlörün kendine geldiğini de belirtelim.

Tabii ki birçok kişinin en çok merak ettiği kısım 'Webtekno Usulü Sağlamlık Testi' bölümünde ne yaptığımız. Sosyal medyada paylaştığımız görsellerde telefonu buz içerisinde görmüş olabilirsiniz. iPhone 12 Pro'nun kardeşi iPhone 11 Pro Max'i betona gömüp bir süre beklemiştik. Sonrasındaysa iPhone 11 Pro Max'i yalnızca betona gömmekle kalmamış, sonrasında telefonu betondan çıkarmaya da çalışmıştık. iPhone 12 Pro'nun da kaderi benzer şekilde oldu. Ancak bundan sonraki olayların nasıl gelişeceği ise meçhul. Sağlamlık testinde neler olup neler bittiğini merak edenler için lafı daha da fazla dolandırmadan sizleri videoyla baş başa bırakıyoruz. İyi seyirler dileriz.

8
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
2
2
1
0