Baştan Aşağı Değişen İstanbulkart'a Önemli Özellikler Geldi

113
20
9
4
4
İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BELBİM A.Ş. ile Bankalararası Kart Merkezi’nin imzaladığı ön protokol kapsamında İstanbulkart, TROY ödeme sistemi ile entegre edilecek. İstanbulkart market, restoran, kafeterya gibi iş yerlerinde de kullanılabilecek.

31 Mart’ta yurt genelinde gerçekleştirilen yerel seçimlerden üç gün önce, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BELBİM A.Ş. ile Bankalararası Kart Merkezi arasında bir iyi niyet anlaşması imzalandı. Bu anlaşmaya göre İstanbulkart, TROY ödeme sistemine entegre edilecek.

Ödeme sistemine entegre edilen kartları kullanarak marketlerde, restoran ve kafelerde, çeşitli iş yerlerinde İstanbulkart ile alışveriş yapmak mümkün olacak.

İstanbulkart’ın şu anda 18 milyon kullanıcısı bulunuyor. Kart, yeni özelliklerine kavuştuğunda tüm banka ATM’lerinde para yatırma ve çekme işlemleri için kullanılabilecek. Projede kartın Türkiye genelinde 50 binden fazla ATM’de, 2,4 milyon ödeme noktasında dünya çapında da 190 ülkede 42 milyondan fazla noktada kullanılabilen bir ön ödemeli karta dönüştürülmesi öngörülüyor.

İstanbulkart bir kredi kartından ziyade bir banka kartı gibi kullanılacağı için alışverişlerde yalnızca tek çekim ödeme gerçekleştirilebilecek. Troy özellikli İstanbulkart çalışmalarının bu yılın sonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

Kaynak : https://www.sozcu.com.tr/2019/ekonomi/secimden-3-gun-once-protokol-imzalandi-istanbulkart-degisiyor-4400234/
113
20
9
4
4
Emoji İle Tepki Ver
113
20
9
4
4