Herhangi Bir Program İndirmeden Saniyeler İçinde JPG - PNG Dönüştürme Nasıl Yapılır?

3
2
1
0
0
Elinizde JPG dosya formatında bir görüntünüz varsa bunun kalitesi ya da dosya boyutu nedeniyle PNG dosya formatına dönüştürmek isteyebilirsiniz. Tabii tam tersi de mümkün. Bu işlem için kullanabileceğiniz pek çok program var ama bunlarla uğraşmak istemiyorsanız gelin programsız JPG - PNG dönüştürme için kullanabileceğiniz internet sitelerine yakından bakalım.

Günümüzde görüntüleri saklamak için kullanabileceğimiz pek çok farklı dosya formatı var ve her birinin de kendine has özellikleri var. Ancak bazen söz konusu görseli kullanmak için elimizdekinden farklı bir dosya formatına ihtiyacımız olur ve işte bu noktada devreye JPG - PNG dönüştürme gibi işlemler devreye girer. JPG - PNG dönüştürme en sık kullanılan dosya dönüştürme işlemlerinden bir tanesidir.

Elbette JPG - PNG dönüştürme ya da tam tersi için Adobe Photoshop ve hatta Microsoft Paint bile kullanabilirsiniz. Fakat ben devamlı böyle şeyler yapmam, kırk yılda bir lazım olur diyorsanız sizin yerinize bu işlemi saniyeler içerisinde ücretsiz bir şekilde yapacak pek çok farklı internet sitesi bulunuyor. Gelin programsız JPG - PNG dönüştürme nasıl yapılır, dönüştürücü siteler hangileri yakından bakalım.

Programsız PNG - JPG ya da JPG - PNG dönüştürme işlemi için kullanabileceğiniz internet siteleri:

  • Aspose
  • Convertio
  • I Love IMG
  • JPG to PNG
  • Any Conv
  • Soda PDF
  • 11zon
  • Clever PDF
  • Online Converter Free
  • Canva

Kayıt yok, uygulama yok: Aspose

Aspose

En basit JPG - PNG dönüştürme işlemi hizmetlerinden bir tanesini sunan Aspose üzerinden indirme yapmak için bir kayıt oluşturmanıza ya da herhangi bir uygulama indirmenize gerek yok. Mobil internet tarayıcınız ya da masaüstü internet tarayıcınız üzerinden Aspose internet sitesini açtıktan sonra tek yapmanız gereken dönüştürmek istediğiniz dosyayı yüklemek ve dönüştürmek istediğiniz formatı seçmek. Dönüştürülen dosyayı tek tıkla cihazınıza indirebilirsiniz. 

Aspose internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

En popüler hizmetlerden: Convertio

Convertio

İnternet dünyasındaki en popüler dönüştürme hizmetlerinden bir tanesi olan Convertio internet sitesi üzerinden JPG - PNG dönüştürme işlemini de yapabilirsiniz. İnternet sitesini açtıktan sonra yüklemek istediğiniz dosyanın formatını ve dönüştürmek istediğiniz dosya formatını seçiyorsunuz. Sürükle bırak ya da Dosya Seç butonu ile dosyanızı sürükleyip bıraktıktan sonra dosyanızın boyutuna bağlı olarak değişen bir süre sonunda JPG dosyanız PNG dosyasına dönüştürülmüş olacak. Size kalan da tıklayıp cihazınıza indirmektir.

Convertio internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Bulut depolama hizmetlerinden dosya açın: I Love IMG

I Love IMG

Süsten püsten, fazladan özelliklerden uzak bir JPG - PNG dönüştürme işlemi yapmak istiyorsanız I Love IMG internet sitesi tam size göre. Siteyi açın, dönüştürmek istediğiniz dosyayı sürükleyip bırakın, işte bu kadar basit. Dilerseniz dönüştürmek istediğiniz dosyaları Google Drive ya da Dropbox üzerinden de açabilirsiniz. Aynı anda birden çok dosya dönüştürmeniz de mümkün. 

I Love IMG internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Toplu dönüştürme imkanı: JPG to PNG

JPG to PNG

Kullanıcılarına pek çok farklı dosya formatı arasında dönüştürme yapma hizmeti veren JPG to PNG internet sitesinin en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi toplu dönüştürme yapabiliyor olması. Siteyi açtıktan sonra en fazla 20 tane dosyayı yükleyip bunların hepsini aynı anda dilediğiniz dosya formatına dönüştürebiliyorsunuz. Dilerseniz dönüştürdüğünüz dosyaları tek tek ya da hepsini aynı anda bir ZIP dosyası içerisinde alabilirsiniz. 50 MB’dan daha büyük dosyalarınızı bile dönüştürebilirsiniz.

JPG to PNG internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Geniş dosya boyutu: Any Conv

Any Conv

Any Conv internet sitesi için tam bir dönüştürme uzmanı demek mümkün. JPG - PNG dönüştürme işleminin yanı sıra pek çok farklı formattaki dosyanızı aklınıza gelen gelmeyen her türlü dosya formatına dönüştürmeniz mümkün. Any Conv, dönüştürmek istediğiniz dosya boyutu sınırıyla da dikkat çekiyor. Site üzerinden maksimum 100 MB boyuta kadar olan dosyalarınızı dönüştürebiliyorsunuz.

Any Conv internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

İndirme bağlantısı oluşturun: Soda PDF

Soda PDF

Adından da anlaşılacağı üzere Soda PDF, uzmanlık alanı PDF dönüştürme olan bir internet sitesi ancak gelişmiş dönüştürme özellikleri sayesinde JPG - PNG dönüştürme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Dönüştürdüğünüz dosyanızı Google Drive ya da Dropbox gibi bulut depolama hizmetlerine direkt olarak aktarabileceğiniz gibi cihazınıza indirebilir ya da 24 saat erişime açık bir indirme bağlantısı oluşturarak e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz. 

Soda PDF internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Hızlı ve güvenli: 11zon

11zon

Tamamen ücretsiz olan 11zon, kullanıcılarına gün içinde sınırsız kez JPG - PNG dönüştürme işlemi yapma imkanı sunuyor. Güçlü altyapısı sayesinde dönüştürme işlemlerinizi hızla gerçekleşen internet sitesinin en dikkat çeken özelliklerinden biri de dönüştürdüğü dosyaları kendi sunucularına yüklemiyor olması. Böylece maksimum güvenlik sağlayan 11zon üzerinden aynı anda birden fazla dosya dönüştürme işlemi yapmanız da mümkün. 

11zon internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Güvenlik ön planda: Clever PDF

Clever PDF

JPG - PNG dönüştürme işlemi için kullanabileceğiniz en basit hizmetlerden bir tanesini sunan Clever PDF ile yalnızca iki adımda dilediğiniz dosya formatını dilediğiniz dosya formatına dönüştürebilirsiniz. Siteyi açın, dosyanızı yükleyin, dönüştürmek istediğiniz formatı seçin ve işlemi başlatın. Güvenliğe önem veren bir site olduğu için dönüştürme işlemi sonrası yüklemiş olduğunuz dosyalar 30 dakika sonra otomatik olarak siliniyor. Dilerseniz kendiniz de işlem sonrası yüklemiş olduğunuz dosyayı sunucudan silebilirsiniz. 

Clever PDF internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Yüzlerce format arasında dönüştürme imkanı: Online Converter Free

Online Converter Free

JPG - PNG dönüştürme işlemini en basit şekilde yapabileceğiniz internet sitelerinden bir tanesi olan Online Converter Free üzerinden herhangi bir kayıt yapmadan 250 farklı dosya formatı arasında dönüştürme işlemi yapabilirsiniz. Siteye yüklemiş olduğunuz tüm dosyalar 24 saat içerisinde otomatik olarak siliniyor. Cihazınızdaki dosyaların yanı sıra Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolama hizmetleri üzerinden de dosya açarak dönüştürme işlemi yapmanız mümkün. 

Online Converter Free internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Görseli düzenleyin: Canva

Canva

Canva kullanıcılarına JPG - PNG dönüştürme işleminden çok daha fazlasını sunuyor. Diğer hizmetlerde olduğu gibi Canva üzerinden de dilediğiniz dosya formatındaki görseli dilediğiniz dosya formatına dönüştürebiliyorsunuz ancak dönüştürme işlemi öncesi görsel üzerinde düzenleme yapabiliyorsunuz. Görseli yükledikten sonra görseli kırpabilir, ışığını ayarlayabilir ve renk düzenlemesi yapabilirsiniz. Dahası, görsellerin arka planını kaldırarak hazır filtreleri kullanabilirsiniz. 

Canva internet sitesini kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. 

JPG - PNG dönüştürme işlemini programsız olarak yapabileceğiniz internet sitelerinden bazılarını listeledik ve kısaca öne çıkan özelliklerden bahsettik. Listemizde daha önce kullanmış olduğunuz internet siteleri varsa deneyimlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz. 

3
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
1
0
0