Yeni 'Korku Kapanı' Filmi Hakkında Tüm Detaylar

32
12
11
3
3
Kendi türündeki en başarılı filmlerden biri olan Wrong Turn, bilinen ismiyle Korku Kapanı, yeni filmiyle izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Biz de yeni Korku Kapanı 7 filmi hakkında tüm detayları sizler için derledik.

Korku Kapanı, ilk olarak 2003 yılında başrollerinde Desmond Harrington, Kevin Zegers, Emmanuelle Chriqui ve Eliza Dushku gibi isimlerin yer aldığı filmle karşımıza çıkmıştı. İlk filmde kötü karakterimiz Üç Parmak’ı, Julian Richings canlandırmıştı. O dönem kendi türlerindeki filmler arasında ses getirmeyi başaran Korku Kapanı, şimdilerde yeni filmiyle izleyenlerle buluşacak.

İlk filmin başarısından sonra sırasıyla Korku Kapanı 2, Korku Kapanı 3: Ölüme Terkediş, Korku Kapanı 4: Kanlı Başlangıç, Korku Kapanı 5: Kanlı Parti ve son olarak 2014 yılında Korku Kapanı 6: Son Çare filmleri vizyona girdi. Bugüne kadar arada hayran yapımı kısa filmlerin dışında seriye son verildiği düşünülüyordu. 

Korku Kapanı 7 hayranları ne bekliyor: 

korku kapanı 7, konusu

Aslında serinin tüm filmlerinde, diğer korku filmlerinde yer alan klişelerin neredeyse tamamını yer alıyor. Hatta bu nedenle Korku Kapanı, birçok film eleştirmeni ve hayranları tarafından eleştiriler de almıştı ancak filmin daha çok seveninin olmasının nedeni ise korku sahnelerinin gerçekten çok başarılı olması. Filmlerde az çok ne olacağını bilmemize rağmen o gerilimi iliklerimize kadar hissediyoruz.

Filmi en çekici yapan şey ise kesinlikle ölüm sahneleri. Absürt ama bir o kadar da sadistçe ölüm sahnelerinin yer aldığı Korku Kapanı, ilk filminden sonra çıkan filmlerde bu sahneleri biraz daha insani boyutlara taşımaya çalışmıştı. Bu da filmin hayranları tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. İnsani boyutlar diyoruz ama son filmde ölüm sahnelerinden biri yangın hortumu ile olmuştu.

Korku Kapanı 7 konusu:

wrong turn, korku kapanı

Korku Kapanı 7 yönetmeni ve yaratıcıları ise hayranların bu sefer ilk film kadar zevk alacaklarını iddia ediyorlar. Hatta filmin yönetmeni Mike P. Nelson, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada son üç ayın kendileri için çılgınca geçtiğini ve yeni Korku Kapanı filmini izleyenlere göstermek için sabırsızlandığını belirtti.

Korku Kapanı 7 yönetmeni Mike P. Nelson’ın tam açıklaması şu şekildeydi; “Son üç gerçekten çılgıncaydı. Size ne yarattığımızı göstermek için sabırsızlanıyorum. 2. film, bu canavarın ağırlığını taşıyan harika bir ekip ve oyuncu kadrosu ile beni kutsadı. Aceleci ve yoğun geçen 26 günlük çekimlerde ormanlar, küflü mağaralar, yosunlarla kaplanmış kayalar ve kafatasları dünyamızdı.”

Yeniden yapılacak olan filmin daha önceki filmlere göre daha güncel konuları ele alacağı belirtildi ancak bunun yanında aynı zamanda korku sahnelerindeki gerilim miktarı da bir hayli fazla olacak. Yani yeni Korku Kapanı'nda hayranlarının özlediği, o ilk filmdeki dehşet verici sahneler fazlasıyla olacak. Bu nedenle izleyenler şimdiden filmin tam konusunu ve hikâyesini öğrenmek için sabırsızlanıyorlar.

Yeni filmde yeni kötü karakterler de olacak gibi duruyor. Konusu ise bir grup arkadaşın yüzyıllardır dağlarda yaşayan The Foundation topluluğu ile bir yürüyüş yolunda karşılaşmalarını ele alacak. Şu an için kötü karakterlerimiz ve filmin konusu hakkında daha fazla bilgi yer almıyor.

Korku Kapanı 7 oyuncuları:

korku kapanı 7 oyuncuları

Wrong Turn oyuncuları her zaman ya kariyerli ya da genç ve parlak isimlerden oluştu. Film daha önce Hollywood’a birçok yıldız isim kazandırdı. Bu filmde de daha önce birçok film ve diziden tanıdığımız isimler yer alacak. Bu isimler arasında en dikkat çekeni ise kuşkusuz son olarak The Gifted dizisinde oynayan Emma Dumont.

Filmin oyuncu kadrosunda popüler dizilerde oynayan ve daha önce birçok korku filmlerinde aranan yüz olan oyuncular da yer alıyor. İşte tam kadro: Matthew Modine (Stranger Things), Damian Maffei (The Strangers: Prey at Night, Haunt), Bill Sage (Hap and Leonard), Valerie Jane Parker (Greenleaf), Chaney Morrow (Haunt) and David Hutchinson (American Horror Story).

Klasik korku filmi klişeleri serinin sonunu getirdi:

korku kapanı serisi

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Wrong Turn (Korku Kapanı) filmleri aslında temel olarak sadist işkencelerin yer aldığı bir film serisi. Benzer konudaki farklı korku filmlerinden onu ayıran temel özellik ise işkence ve ölüm sahnelerinin gerçekçi, izleyenleri adeta kusma derecesine getirmiş olması.

İlk filmin başarılı oyuncu kadrosu ve konusu ile başarısı da büyüktü ancak devam serilerinde hikâyenin çok sınırlı kalması ve tekrar etmesi, seriye olan ilginin de yavaş yavaş azalmasına neden olmuştu. Sadece konusu değil aynı zamanda korku filmlerinde standart hâline gelen klişe sayısının da artması pek olumlu karşılanmamıştı. 2014 yılında çıkan Korku Kapanı 6: Son Çare filmi ise hem serinin hem de izleyenlerin en çok hayal kırıklığına uğradığı film oldu.

Bu filmden sonra yapımcılar da filmi devam ettirmenin mantıklı bir iş olmayacağını anladı çünkü filmi ilgi çekici yapan dehşet verici işkence ve ölüm sahneleri bile normal birer olaya dönüşmüştü. Bu nedenle 2014 yılından beri seriye son verildi ve yeni bir film çekilmedi ancak yeni gelecek yeniden yapılan (remake) film buna bir son verecek gibi duruyor.

Korku Kapanı 7 neredeyse tamamen yenilenmiş olarak gelecek:

korku kapanı serileri, korku kapanı 2

Yeni film, eski filmlerin hikâye temel hikâye kurgusuna bağlı ancak tamamen yeniden tasarlandı ve eski filmlere göre daha çok yeniliğin olduğu, izleyenlerin sesine de kulak veren bir film bizleri bekliyor. Yine yamyamları ve bir grup arkadaşı izleyeceğiz ancak bu sefer korku miktarı daha çok olacak.

Filmin yönetmeni ve yapımcılarının söylediklerine bakarsak yeni filmi izlerken gözlerimizi çok sık kapatacağız. Gerilimi de sonuna kadar hissedeceğiz. Yeniden kurgulanan hikâyede, yamyamlar daha da acımasız olacak. Henüz film hakkında çok kısıtlı bilgi olmasından dolayı karakterler hakkında fazla bir şey bilmiyoruz fakat yakında tüm detayların ortaya çıkacağı kesin.

Korku Kapanı 7 vizyon tarihi:

korku kapanı 1, wrong turn 1

Filmin çekimleri Amerika’nın Ohio eyaletinde küçük bir kasaba yapıldı. Temmuz ayında 26 gün süren çekimlerin ardından şu an aslında çekimleri tamamlanmış durumda ancak henüz resmi bir vizyon tarihi bulunmuyor. Sadece filmin 2020 yılı içerisinde vizyona gireceği belirtiliyor.

Yeni film için yapılan açıklamalara bakarsak 2020 yılı içerisinde gerilime ve korkuya doyacağız. Daha önce hiç Korku Kapanı serisi izlemediyseniz yeni filmi izlemeden önce Korku Kapanı 6 izlemek yerinde bir karar olacaktır. Hem filmin temel hikâyesini öğrenmiş olursunuz hem de kendinizi yavaş yavaş gerilime hazırlayabilirsiniz.

32
12
11
3
3
Emoji İle Tepki Ver
32
12
11
3
3