Lamborghini Urus vs. Aventador vs. Huracan: Üç Süper Araç Karşı Karşıya Geldi (Video)

42
6
2
2
1
Lamborghini'nin üç süper modeli Urus, Aventador ve Huracan, kozlarını paylaşmak üzere bir drag yarışında karşı karşıya geldi. Gelin, İtalyan lüks araç üreticisinin en güncel modellerinin kıyaslandığı bu anlara daha yakından göz atalım.

İtalyan lüks otomobil üreticisi Lamborghini'nin bünyesinde birçok farklı araç bulunuyor. Lamborghini imzasıyla üretilen bu modellerin her biri, tahmin edebileceğiniz üzere güçlü ve hızlı olmasıyla dikkat çekiyor. Hatta daha önceleri markaya ait farklı modeller, kıyaslanmak üzere çeşitli drag yarışlarında boy göstermişti.

Şimdiyse firmanın süper modelleri olan Urus, Aventador ve Huracan, kozlarını paylaşmak üzere bir drag yarışında karşı karşıya geldi. Videoya geçmeden önce gelin, drag yarışında kozlarını paylaşan Lamborghini markalı bu üç süper aracın özelliklerine daha yakından göz atalım.

Lamborghini'nin süper araçları, drag yarışında kozlarını paylaştı:

Lamborghini

Sayılarla başlamak gerekirse bu üç araçtan en ağır olanı, 2.200 kilogram ağırlığıyla Lamborghini Urus. Aynı zamanda üç araç arasında en küçük motora sahip olan bu model, kaputun altında 641 beygir güç (478 kW) ve 850 Nm tork (627 lb-ft) üretebilen çift turbo şarjlı 4,0 litrelik bir V8 motor barındırıyor.

Aventador'a geldiğimizde gruptaki en büyük motor bu araçta bulunuyor. Arka tarafta atmosferik bir V12 bulunduran Aventador, güçlü motoru sayesinde toplam 740 beygir güç (552 kW) ve 690 Nm tork (509 lb-ft) üretebiliyor. Ayrıca araç, 1.575 kilogram ağırlığıyla Urus'tan çok daha hafif.

Yarışın son üyesi Huracan Performante'den de bahsetmek gerekirse 1.382 kilogram ağırlığında olan bu süper otomobil, üç Lamborghini arasında en hafif olmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca 5,2 litrelik atmosferik V10 bir motora sahip olan süper otomobil, 631 beygir güç (471 kW) ve 601 Nm tork (441 lb-ft) üretebiliyor.

Sayılara baktığınızda sizce yarışı hangi model kazanmıştır? Bu sorunun yanıtını öğrenmek için hemen aşağıdaki videoyu izleyebilir, Lamborghini'nin süper otomobillerinin karşı karşıya geldiği yarış hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Lamborghini Urus vs. Aventador vs. Huracan: Hangisi daha hızlı?

Kaynak : https://www.motor1.com/news/436977/lamborghini-urus-huracan-aventador-race/
42
6
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
42
6
2
2
1