• Anasayfa
  • Yaşam
  • Mete Gazoz, Tokyo Olimpiyatları'nda Altın Madalya Kazandı

Mete Gazoz, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda Okçulukta Altın Madalya Kazandı

157
2
1
0
0
Milli sporcu Mete Gazoz klasik yay bireysel branşında İtalyan rakibini mağlup ederek Türkiye'ye okçuluk dalında ilk altın madalyayı getirdi. 22 yaşındaki sporcu, bu başarısının sözünü 2016'da vermişti.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda klasik yay bireysel branşında mücadele veren milli sporcu Mete Gazoz, final etabında İtalyan Mauro Nespoli ile karşılaştı. 22 yaşındaki milli sporcumuz rakibini 6-4 mağlup ederek altın madalya kazandı.

Mete ilk seti kaybetse de moralini bozmayarak ikinci sette rakibiyle eşit puan aldı. Mete’nin İtalyan rakibi üçüncü sette 9’u vurunca milli sporcumuz 27-26 ile üç üçlük eşitliğe ulaşmış oldu.

Mete, altın madalyayı 10'u vurarak kazandı

mete gazoz

Altın madalya için verilen mücadelede heyecanın doruğa ulaştığı dördüncü seti de eşitlikle geçerken son sette Mete, İtalyan sporcunun 8’i vurmasına karşılık 10’u vurarak altın madalyanın sahibi oldu.

mete gazoz

2016 Rio Olimpiyatları’nın ardından Mete Gazoz, “Daha çok çalışıp 2020 de Tokyo’dan altın madalya döneceğim.” Tweet’iyle ülkesine bir söz vermişti. Milli sporcumuz, verdiği sözü tuttu ve İstiklal Marşımızı Tokyo semalarında yankılattı.

Mete Gazoz’un başarısına sosyal medyadan gelen yorumlar

Mete Gazoz’un başarısına Ekşi Sözlük'ten gelen yorumlar

157
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
157
2
1
0
0