Mitsubishi Electric Yetkilisi Pütz: Türkiye'nin Sanayi 4.0'a Erişmesinde Bir Engel Yok

35
6
2
2
0
Mitsubishi Electric Avrupa Fabrika Otomasyon Sistemleri Başkanı Hartmut Pütz: Türkiye'de Sanayi 4.0'ın gerçekleşmesine engel bir şey yok.

Mitsubishi Electric Avrupa Fabrika Otomasyon Sistemleri Başkanı Hartmut Pütz AA’ya yaptığı açıklamada, Türkiye’nin mühendislik alanında yeterince başarılı ve becerili kişilere sahip olduğunu söyledi. Gerek gençler gerekse deneyimli isimlerin, Türkiye’nin Sanayi 4.0’a geçiş konusunda becerileriyle büyük katkı sağlayabileceğini, “Dünyayı geziyorum ve bulunduğu durumda Türkiye, mühendislik becerileri hususunda çok önemli bir noktada” sözleriyle ifade ediyor.

Pütz’ün endüstri liderleri için önerisi ise [email protected] ortaklığına yoğunlaşmaları. Zira Mitsubishi Electric’in Sanayi 4.0’a geçişi bu yöntemle sağlanmıştı. Türkiye’de [email protected] ortaklığına dahil olan çok az firma olduğunu belirten Pütz, firmalar eğer bu yöntemi benimserlerse çalışmalarını ve yatırımlarını daha geniş sahalara taşıyabileceklerini belirtti.

Pütz, Türkiye’den aşina olduğu birkaç firma olduğunu ve bu firmaların iyi bilgi birikime sahip elemanlara sahip olduğunu söylüyor. Bu firmaların Türkiye dışında daha geniş pazarlara yayılmasını öneriyor.

Kaynak : https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/turkiyede-sanayi-40in-gerceklesmesi-icin-herhangi-bir-engel-yok/1427177
35
6
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
35
6
2
2
0