İki Farklı MP3 Dosyası Nasıl Birleştirilir? İşte MP3 Birleştirme Yöntemleri

4
2
1
1
0
MP3 birleştirme basit bir işlemdir ancak elinizde doğru programlar yoksa ya da doğru yöntemleri bilmiyorsanız biraz kafa karıştırıcı olabilir. Müzik birleştirme, MP3 birleştirme gibi isimlerle de anılan MP3 dosyalarını birleştirme işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve bu işlem için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bahsettik.

Müzik dosyaları üzerinde düzenleme yapmak gerçek anlamda uzmanlık gerektiren bir iştir. Ancak MP3 birleştirme gibi basit bir işlem için uzman olmanıza gerek yok, yalnızca doğru programlara sahip olmanız ve doğru yöntemleri biliyor olmanız yeterli. Çünkü MP3 birleştirme işlemi çoğu zaman karmaşık değildir. Doğru bir yöntemde uç uca ekleyip bir butona tıklamanız yeterli olacaktır. 

Peki, MP3 birleştirme nasıl yapılır? Bu işlem için kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz programlar olduğu gibi herhangi bir program indirmeden, internet üzerinden kullanabileceğiniz hizmetler de var. MP3 birleştirme nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve bu işlem için uygulayabileceğiniz program ve yöntemlerden bahsettik. Anlattığımız yöntemlerden mutlaka biri işinize yarayacaktır.

MP3 birleştirme yöntemleri:

 • Yöntem #1: Adobe Audition ile MP3 birleştirme
 • Yöntem #2: Komut İstemi ile MP3 birleştirme
 • Yöntem #3: Audio Mix programı ile MP3 birleştirme
 • Yöntem #4: Magix Music Maker programı ile MP3 birleştirme
 • Yöntem #5: Audio Joiner internet sitesi üzerinden MP3 birleştirme
 • Yöntem #6: Audacity programı ile MP3 birleştirme

Yöntem #1: Adobe Audition ile MP3 birleştirme:

Adobe Audition

Adobe tarafından geliştirilmiş olan Adobe Audition ses kayıt ve düzenleme programı gerçek profesyonellere hitap ediyor ve bu nedenle de ücretli bir hizmet sunuyor. Ancak eğer yalnızca MP3 birleştirme işlemi değil, çok daha detaylı düzenlemeler yapmak istiyorsanız Adobe Audition tam olarak aradığınız programdır.

Adobe Audition ile ilgili detayları buradan öğrenebilirsiniz. Eğer devamlı MP3 dosyaları üzerinde düzenleme yapmayacaksanız ancak bu programı yine de kullanmak istiyorsanız kısa süreli deneme sürümünden yararlanarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Programı kurduktan sonra yalnızca dosyaları yan yan yüklemeniz ve birleştir butonuna tıklamanız yeterli.

Yöntem #2: Komut İstemi ile MP3 birleştirme:

 • Adım #1: Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızda Komut İstemi ekranını açın.
 • Adım #2: C:\Users\klasör adı şeklinde dosyaların bulunduğu klasör adını ekleyerek yazın.
 • Adım #3: /copy /b dosya adı.mp3 + dosya adı.mp3 şeklinde MP3 dosyalarının adını ekleyerek yazın.
 • Adım #4: Yazmış olduğunuz dosyalar birleştirilecek. 
 • Adım #5: İşlem tamam.

Komut İstemi

Windows işletim sisteminin Komut İstemi sayfası gerçekten mucizelerle dolu. Yukarıdaki basit adımları izleyerek MP3 dosyalarını birleştirmeniz mümkün. Yalnızca klasör adını ve dosya adını doğru yazdığınızdan emin olun. Birleştirilmiş dosya çıktısını ilk yazdığınız klasörde bulacaksınız.

Yöntem #3: Audio Mix programı ile MP3 birleştirme:

Audio Mix

Audio Mix de Adobe Audition benzeri bir ses kayıt ve düzenleme programı ancak elbette çok daha sınırlı bir hizmet sunuyor ve bu nedenle de ücretsiz olarak sunuluyor. Yine de MP3 birleştirme başta olmak üzere pek çok farklı ses düzenleme işlemini bu program üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün.

Buradan Audio Mix hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve programı indirebilirsiniz. Kurulum işlemini tamamladıktan sonra dosyaları program üzerinden açın ve eğer istiyorsanız gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra iki MP3 dosyasını tek bir butona tıklayarak birleştirin. Program üzerinde OGG, WAV, MP4, M4A dosya formatları ile de işlem yapabilirsiniz.

Yöntem #4: Magix Music Maker programı ile MP3 birleştirme:

Magix Music Maker

Magix Music Maker daha çok Apple tarafından geliştirilmiş olan GarageBand hizmetine benziyor. Çünkü program üzerinden yalnızca ses kayıt ve düzenleme işlemi yapmıyor aynı zamanda 4 binden fazla hazır ses ve döngü üzerinden kendi müziğinizi de yaratabiliyorsunuz. Yani program, MP3 birleştirme işleminden çok daha fazlasını sunuyor.

Buradan Magix Music Maker programı ile ilgili çok daha detaylı bilgi alabilir ve programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Programın ücretsiz versiyonu sınırlı bir hizmet sunsa da yine de basit bir MP3 birleştirme işlemini gerçekleştirebilir ve temel müzik yaratma hizmetlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Yöntem #5: Audio Joiner internet sitesi üzerinden MP3 birleştirme:

Audio Joiner

İşte herkesin beklediği programsız MP3 birleştirme yöntemine geldik. Audio Joiner, herhangi bir program indirmeden yalnızca internet sitesi üzerinden MP3 birleştirme başta olmak üzere pek çok farklı ses düzenleme işlemi yapmanıza imkan sağlıyor. Üstelik kullanımı tamamen ücretsiz.

Buradan Audio Joiner internet sitesine ulaşabilir ve hem detaylı bilgi alabilir hem de dilediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sık sık ses dosyaları üzerinde temel düzenlemeler yapıyorsanız Audio Joiner Google Chrome eklentisini tarayıcınıza kurarak işlemlerini çok daha hızlı bir şekilde halletmeniz mümkün.

Yöntem #6: Audacity programı ile MP3 birleştirme:

Audacity

Farklı MP3 birleştirme yöntemlerinde adlarından bahsettiğimiz programlar, genel olarak temel bir hizmet veriyor. Ancak Audacity bunlardan biraz daha farklı. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu program üzerinden MP3 birleştirme başta olmak üzere pek çok ses kayıt ve düzenleme işlemi yapabilir ve müzik üretebilirsiniz.

Buradan hem Audacity hakkında çok daha detaylı bilgi edinebilir hem de programı indirebilirsiniz. Audacity Windows, MacOS ve Linux desteğine sahip olduğu için farklı işletim sistemlerinde de gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Kurulumu tamamladıktan sonra program üzerinden birleştirmek istediğiniz dosyaları açın ve dilediğiniz işlemi gerçekleştirerek birleştirme işlemini tamamlayın. 

MP3 birleştirme işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve bu işlem için kullanabileceğiniz programlardan ve uygulayabileceğiniz farklı yöntemlerden bahsettik. MP3 birleştirme basit bir işlem olsa bile elinizde doğru bir program varsa hayalinizdeki müziği yaratmamanız için hiçbir sebep yok.

4
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
1
0