YouTube Türkiye’nin En Sağlam Spor Kanalları

19
2
1
1
0
YouTube Türkiye’nin En Sağlam Spor Kanalları
YouTube Türkiye’de artık eğlence kanallarının yanı sıra ağırsağlam, Shredded Brother gibi fitness kanalları ve spor içerikli kanallar da büyük ilgi görmeye başladı. Biz de bu içeriğimizde en sağlam spor kanallarına baktık.

Eskiden spor konusunda detaylı bilgiler öğrenebilmek için ya bir salona gitmemiz gerekiyordu ya da bu işi iyi bilen birini bulmamız. Artık buna hiç gerek kalmadı. YouTube’da profesyonel sporcuların ürettiği içeriklerle fitness ve daha birçok konuda en doğru bilgileri öğrenme şansına sahibiz.

Tabii sadece fitness değil. Ayrıca futbol, basketbol ve voleybol gibi sporun diğer branşları hakkında da özgün ve eğlenceli içerikleri bulabileceğimiz YouTube Türkiye’de, spor kanalları arasında en dikkat çeken isimlere gelin beraber bakalım.

YouTube’daki Türkçe spor kanalları:

Ağırsağlam:

YouTube Türkiye’nin en sağlam spor kanalları arasında yer alan ağırsağlam, 455 bin abonesi ve ortalama izlenme rakamlarıyla da dikkat çekiyor.

Fitness denilince akıllara ilk gelen kanallardan biri kesinlikle bu kanal. Ağırsağlam 5x5 video serileriyle de dikkat çekmeyi başarmış ve daha sonrasında büyümeye başlamış bir kanal. Kanal içerisinde birçok önemli konu hakkında bilgi bulunuyor. Ağırsağlam beslenme konusunda da doğru bilgi alabileceğiniz nadir kanallardan biri. Bunun yanında yağ oranı hesaplama, yağ oranı hakkında doğru bilgiler ve hatta atlet programı da yine kanalda yer alıyor. Ağırsağlam kahve ve diğer yiyeceklerle de kalori yakmayı öğrenmenin en doğru adresi.

Shredded Brothers:

Türkiye’deki fitness kanalları arasında en yüksek aboneye sahip olanı Shredded Brothers. 1.2 milyon aboneye sahip kanalın videoları ortalama 500 bin - 1 milyon arasında izleniyor.

Son videosunu 4 ay önce yükleyen kardeşler, uzun zamandır video yüklemiyor. Ancak yine de kanaldaki yüzlerce video arasından spor konusunda en doğru bilgileri bulabilir ve fitness’ta kendinizi geliştirmek için doğru antrenmanları öğrenebilirsiniz. Kanalda ayrıca “challange” videolarında inanılmaz zorluklarda yarışmalar yapılıyor.

Hastalık Bu Futbol:

226 bin aboneli Hastalık Bu Futbol, uzun zamandır içerik üreten bir kanal olmasına rağmen Arda Turan videosundan sonra iyice popüler hale geldi.

Futbolun en güzel hikayelerinin anlatıldığı kanalda, ayrıca ünlü isimlerin ve takımların olayları mini belgesel tadında anlatılıyor. Arda Turan videosundaki örnek gibi “İç hesaplaşma” videoları da en çok ilgi gören içerikler arasında.

VOLE:

176 bin aboneye sahip VOLE, kaliteli futbol yorumu arayanların buluşma noktası haline geldi. 

Ünlü futbol yorumcularının yer aldığı kanalda, futbola dair her şey konuşuluyor. Takımlar ve maçlar hakkında detaylı yorumların yapıldığı videolarda ayrıca transfer zamanı da kulis bilgileri çok fazla dönüyor. Bu nedenle futbol tutkunu iseniz YouTube’da VOLE’yi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Irmaz Kazuk:

Henüz büyüme aşamasında bir kanal olan Irmak Kazuk, 50 bin aboneye sahip olmasına rağmen çektiği kaliteli içeriklerle dikkat çekiyor.

Kanalın en popüler içeriği Tiki Taka. Televizyon ve spor dünyasından ünlü isimlerle bir araya gelen Irmak Kazuk, onlarla Tiki Taka adını verdiği soru-cevap videosu çekiyor. Seriyi diğer soru cevaplardan ayıran özellik ise cevapların kısa ve öz olması. Özellikle kaliteli spor içeriği arayanlara tavsiye edilebilecek bir kanal.

Bunlar KAÇMAZ:

1,5 milyon aboneli Bunlar KAÇMAZ kanalı sporun her branşından içerikleriyle ilgi çekmeyi başarıyor.

Aslında kanalda spor dışında da içerikler yer alıyor. Ancak en çok dikkat çekenler spor derlemeleri oluyor. Futbol, basketbol, atletizm ve daha birçok branştan ilginç bilgileri bir araya getiren Bunlar KAÇMAZ, spor videoları izlemek için uygun bir kanal.

Ryan Babel:

Galatasaray forması giyen, Hollandalı milli futbolcu Ryan Babel de nadir görülen profesyonel futbolcu YouTuber’lardan. Babel’in şu an 240 bin abonesi olmasına rağmen videoları çok daha fazla izleniyor.

Eğer siz de futbolun arkasında neler oluyor diye merak ediyorsanız kanal bir göz atın deriz. Ayrıca kanal içerisinde Beşiktaş döneminden Galatasaray’a kadar özel maçların en özel anları da yer alıyor. Kamp, antrenman ve daha birçok futbol içeriğini profesyonel bir gözden izleyin. Videoların Türkçe altyazı seçeneği bulunuyor.

Gym Kong:

YouTube’a yaklaşık bir yıl önce başlayan Gym Kong kanalı, 60 bin abonesi ve kaliteli içerikleriyle dikkat çekiyor.

Ensağlam gibi fitness kanalı olan Gym Kong, vücut antrenmanları, sporcu içerikleriyle izleyenleri bilgilendiriyor. Kanalda ayrıca fitness hakkında çok özel isimlerle röportajlar da yer alıyor.

Socrates Dergi:

Kaliteli spor kanalları arasında ilk 3’e girecek bir kanal. 130 bin aboneye sahip Socrates Dergi, videolarını da izletmeyi başarıyor.

Alanında en iyi spor yorumcularının yer aldığı kanalda, futbol ve basketbol başta olmak üzere her türlü spor branşına ait videolar bulabilirsiniz. Eğlenceli yorumlar ve ilginç içerikleriyle Socrates Dergi de mutlaka takip edilmesi gereken kanallar arasında yer alıyor.

Burak UZUN:

164 bin aboneye sahip Burak UZUN, adrenalin dolu kanalında izleyenlerine en zorlu parkurlardaki hünerlerini gösteriyor.

Bisiklet sporuna ilgisi olanların mutlaka takip etmesi gereken kanallardan biri olan Burak UZUN, alışveriş merkezlerinde, dağda, sokakta, kısacası aklınıza gelebilecek her yerde en zorlu hareketleri deniyor ve antrenmanlarını paylaşıyor.

Bu içeriğimizde YouTube Türkiye’nin en sağlam spor kanallarından bahsettik. Artık Ryan Babel ile profesyonel futbolun arka tarafını öğrenebilir, ağırsağlam beslenme yöntemlerinden haberdar, Socrates Dergi ve VOLE ile daha fazla spor içerisinde olabilirsiniz. Eğer sizin de spor branşlarını takip ettiğiniz kanallar varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

19
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
19
2
1
1
0