Android 13 Tabanlı One UI 5.0 Beta, Bazı Samsung Telefonlar İçin Yayınlandı: İşte Gelen Yenilikler

22
7
4
3
2
Android 13'ün yayınlanmasına kısa süre kalmışken, Samsung da bugün One UI 5.0 arayüzünün açık betasını yayınlamaya başladı. Peki tam sürümdeki pek çok özelliğe yer veren açık beta sürümünde neler var?

Google’ın mayıs ayında tanıttığı yeni işletim sistemi Android 13’ün eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenirken, bugün Samsung tarafından önemli bir haber geldi. Android 13’ün son beta sürümü yayındayken Samsung, Android 13 tabanlı One UI 5.0 arayüzünün açık beta sürecini başlattı. Yeni arayüz, çeşitli ülkelerdeki Galaxy S22 kullanıcıları için yayınlanmaya başladı.

Android 13’ün çıkışına birkaç hafta kalmışken kullanıma açılan One UI 5.0, açık betasında tam sürümde göreceğimiz pek çok özelliğe yer veriyor. Yeni sürümle birlikte gelen özellikler arasında özelleştirme seçenekleri ve yeni erişilebilirlik ve güvenlik ayarları da bulunuyor.

One UI 5.0 açık betası ile gelen yenilikler:

one ui 5

Galaxy S22 modelleri için yayınlanmaya başlayan yeni One UI 5.0’in açık betasında göze ilk çarpan özellik, duvar kağıdınızla uyumlu renk şemaları sunan tema seçenekleri oldu. Kullanıcılar, duvar kağıtlarıyla uyumlu 16 adet renk şemasına erişebilecek. Bununla birlikte ana sayfa, ikonlar ve hızlı erişim panelinde 12 ekstra renk seçeneği olacak.

one ui 5

One UI 5.0, ana sayfada ayrı ayrı yer kaplayan widgetların da birleştirilmesine imkân tanıyacak. Widgetlar, tıpkı uygulamaların bir klasöre konduğu gibi tek bir panel içinde birleştirilebilecek. İki widgeta da tek bir panel üzerinden erişim sağlanacak.

Güvenlik tarafına baktığımızdaysa ön plana çıkan ana özellik, uygulamalardan gelecek bildirimler için önce sizden izin istenmesi olacak. Telefonunuza yüklediğiniz bir uygulamadan bildirim alıp almamayı tercih edebileceksiniz.

Bunların dışında One UI 5.0 açık betası, sistem genelinden ziyade artık uygulama bazında tercih edilen dili seçmenizi sağlayacak.

Android 13 ile gelecek tüm yenilikleri öğrenmek için:

Kaynak : https://news.samsung.com/global/samsung-launches-one-ui-5-open-beta-program-for-galaxy-s22-series
22
7
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
22
7
4
3
2