Recep İvedik 7 Geliyor: İşte Konusu

492
234
64
41
33
Şahan Gökbakar, Ekin Olcayto ile yaptığı bir röportajda Recep İvedik serisinin hayranlarını sevindirecek bir haber verdi. Şahan, yedinci filmin de konusunu paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde Recep İvedik 6 vizyona girmişti. Şahan Gökbakar’ın vizyona giren son filmi 1.006.437 izleyiciyle açılış yapmıştı. Filme gelen eleştirilerse her filmde olduğu gibi olumlu ve olumsuz görüşe sahip olanların yorumlarıyla doluydu.

Recep İvedik 6, bugüne kadar yalnızca Recep İvedik 1’in ilk üç gün seyirci sayısına ulaşabilmiş olmasına rağmen "yılın en iyi açılışını yapan filmi" unvanına sahip olmuştu. Fakat Şahan Gökbakar’ın verdiği röportaja göre seri altıncı filmle son bulmayacak. Gökbakar, serinin bir sonraki filmi olacak Recep İvedik 7’nin konusunu bile paylaştı.

recep ivedik

Ekin Olcayto ile röportaj yapan ve bir sonraki filminin konusunu söyleyen Şahan Gökbakar’ın röportajına şöyle bir değinelim. Öncelikle son filmi Recep İvedik 6 ile başlayalım. Şahan Gökbakar, son filmini şu şekilde anlattı:

“Serinin altıncı filmi, Recep, bu zamana kadar serüvenden serüvene koştu. Bu hikayede de Konya diye yola çıkıp, Konya’da bir kuru fasulye festivaline davet ediliyor çok heyecanlanıyor. Kankası kahveci Nurullah ile birlikte bir tur şirketi ayarlayıp Konya’ya bilet alıyorlar.”

"Fakat çeşitli aksaklıklar oluyor telefonda. Meğerse Kenya’ya bilet almışlar bunlara. Bunlar uçakta fark ediyorlar Kenya’ya gittiklerini. Kenya’ya gidip geri dönüş uçağına kadar bir serüven yaşamaya başlıyorlar. Recep’i Afrika’da hayal edin, aklınıza gelebilecek her şeyi yaşıyor."

recep ivedik 6

Şahan Gökbakar, önceden çıkardığı filmlerle rekorlar kıran bir isim olduğundan dolayı son filmde de kendisinin rekor beklediği sanılıyordu. Ancak Şahan, altıncı film için herhangi bir rekor kaygısının bulunmadığını belirtti ve devam etti:

"Her yeni seri çıktığında eskisi kadar tutmaz mı gibi bir düşünce aklıma gelmiyor. Çünkü tutmazsa da rekortmen hâlâ ben olduğum için orada bir sorun yaşamıyorum. Orada bir şansım var. Yani rekor kırarsa yine ben kırmış oluyor. Kırmazsa rekortmen yine ben oluyorum, sorun yok."

Recep İvedik 7'nin konusu ne olacak?

recep ivedik

Recep İvedik 7’nin de çekileceğini söyleyen Şahan Gökbakar, serinin yedinci filmi için düşündüğü konuyu şu şekilde aktardı: "Benim olaya bakış açım, özellikle dördüncü filmden sonra şu hal aldı: Biz şimdi Recep’i daha eğlenceli nereye yollayabiliriz, hangi ortamın içine sokabiliriz. Daha komiğini çıkartabileceğimiz… Filmlerdeki genel matematiğimiz şu: Recep’i ait olmadığı bir dünyanın içine koyuyoruz ve Recep o dünyayı fethediyor."

"Bizim olayımız bu. O yüzden benim için her filmi düşünürken yeni olan, beni zorlayan, fazlaca uğraşmaya iten şey bu: Daha yeni nereye koyabiliriz Recep’i. Birkaç şey de buldum daha sonraki seriler için. Devam eder inşallah. Bir iki tane fikrim vardı. Onun içinden Afrika’yı seçmiştim. Şimdiki planım Recep’i Uzak Doğu’ya yollamak."

Şahan Gökbakar’ın verdiği röportaj ile serinin hayranlarını da sevindiren haber böylelikle verilmiş oldu. Ancak Recep’in yedinci filmde nasıl maceralara atılacağı henüz belli değil. Belki de Uzak Doğu’ya gitmek yerine bu kez Avustralya’ya ya da Yeni Zelanda’ya düşer.

492
234
64
41
33
Emoji İle Tepki Ver
492
234
64
41
33