"Kim Alıyor Bunları?" Dedirten Açıklama: Samsung, Sadece 2021'de Kaç Katlanabilir Akıllı Telefon Satıldığını Açıkladı

15
5
4
3
1
Samsung'un mobil ürünler bölümünün bir numaralı ismi TM Roh, katlanabilir ekranlı telefon satışlarıyla ilgili konuştu. TM Roh'a göre Samsung, 2021'de 10 milyon adet katlanabilir ekranlı telefon sattı. Sektör kaynaklarına göre bu rakam, biraz abartılı.

Geçtiğimiz gün sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğini resmileştirdiğinden bahsetmiştik. Yapılan açıklamaya göre Galaxy Z Flip4 ve Galaxy Z Fold4 ile tanışacağımız bu etkinlik, 10 Ağustos'ta gerçekleştirilecekti. Şimdiyse Samsung'dan konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Samsung tarafından yapılan açıklamalar, katlanabilir ekranlı akıllı telefonlara gösterilen ilginin arttığı yönünde. Şirket sanki, katlanabilir ekranlı telefonlarını tanıtmadan önce tüketicilerin gözünü bu alana çekmiş gibi görünüyor. Zira yapılan açıklamalar, bazı sektör kaynaklarına göre bir nebze de olsa abartılı. Gelin hep birlikte, Samsung'un açıklamalarına yakından bakalım.

Samsung telefonlarla ilgili detaylı bilgi almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Samsung, geçtiğimiz yıl 10 milyon adet katlanabilir ekranlı telefon sattığını açıkladı

Samsung

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, Samsung'un mobil bölümünden sorumlu ismi TM Roh oldu. Samsung'un internet sitesinde bir blog gönderisi yayınlayan Roh, katlanabilir ekranlı telefonların zamanının artık geldiğini söylüyor. Katlanabilir ekranlı telefonların bundan üç yıl önce "yenilik" olarak görüldüğünü belirten TM Roh, şimdiyse bu ürünlerin milyonların tercihi haline geldiğini söyledi ve bombayı da patlattı. Üst yöneticiye göre Samsung, 2021 yılında 10 milyon civarı katlanabilir ekranlı telefon satmıştı. Bu rakam, 2020 ila 2021 aralığındaki bir yıllık süreçte, Samsung'un katlanabilir ekranlı telefon satışlarının yüzde 300 arttığını gözler önüne seriyor.

Pazar araştırma şirketlerine göreyse 2021'de 8 milyon civarı katlanabilir telefon satıldı

Samsung'dan gelen açıklamalar, sektörde büyük yankı uyandırdı. Zira 10 milyon satış ve bu pazardaki yüzde 300'lük büyüme, göz ardı edilecek bir şey değildi. The Verge'e açıklamalarda bulunan ünlü analist Ross Young, geçtiğimiz yıl 7,9 milyon adet katlanabilir ekranlı telefon sevkiyatının yapıldığını gösteren bazı veriler paylaştı. Pazar araştırma şirketi International Data Corporation'a (IDC) göre ise 2021 yılında 7,1 milyon adet katlanabilir akıllı telefon sevkiyatı gerçekleşmişti. Samsung'un paylaştığı rakamlar ne denli doğru bilinmez ancak Ross Young'a göre katlanabilir ekranlı telefon pazarının kazananı, açık ara farkla Samsung. Zira elde edilen verilere göre Samsung, 2021 yılında gerçekleşen katlanabilir ekranlı telefon pazarının yüzde 87,8'ine hakimdi.

Telefon satın alma fikriniz varsa, buraya tıklayarak Samsung'un internet sitesine ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/7/20/23272029/samsung-tm-roh-foldable-phones-mainstream
15
5
4
3
1
Emoji İle Tepki Ver
15
5
4
3
1