Samsung, Telefonun Önünü Arkasını Ekran Yapmaya Hazırlanıyor: Patent Alındı!

21
5
4
1
0
Yeni ortaya çıkan bir görselle birlikte Samsung’un iki ekranlı yeni bir telefon için patent aldığı ortaya çıktı. Aslına bakarsanız Samsung’un patentindeki çift ekran tasarımına aşinayız, gelin detaylara bir göz atalım.

Samsung Galaxy Z Fold ve Z Flip ile bizleri katlanabilir dokunmatik ekranlı telefonlara aşina eden Samsung’tan bir sıra dışı iş daha göreceğiz gibi görünüyor. Aslında pek sıra dışı değil zira bu tasarımı daha önce görmüştük.

Samsung’un WIPO olarak bilinen World Intellectual Property Office’e onaylattırdığı yeni bir patenti ortaya çıktı. Ekranlar konusunda enteresan yaklaşımlar izleyen Samsung’un yeni patentinde çift ekranlı bir telefon görüyoruz.

Telefonun arka panelinde de bir ekran var

Samsung tarafından sunulan patent başvurusunda arka panel için yalnızca belirli bilgileri gösterebilecek her zaman açık bir ekran bulunacak gibi görünüyor. Ekran, telefonun arkasının sol üst köşesinde üçlü kamera kurulumu için muhafaza ile arka panelin yaklaşık %60'ını kaplayacak.

Patent, geçtiğimiz Ocak ayında dosyalandı ve herhangi bir patent başvurusunda olduğu gibi, başvuruda bahsedilen yeniliklerin asla gün ışığına çıkmama olasılığı her zaman var. Ancak Samsung, akıllı telefondan tablete geçiş hayalini alıp Galaxy Z Fold'a dönüştürdüğü için son birkaç yılda katlanabilir telefonların lider tedarikçisi haline geldi, dolayısıyla bu patentte geri adım atmayabilir.

Bir iddiaya göre Samsung, bu arkalı önlü ekrana sahip olan telefonu Galaxy A serisinden çıkarmayı planlıyor olabilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/samsung-patent-submission-envisions-dual-screen-phone_id142141
21
5
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
21
5
4
1
0