Deprem Sonrası Eleştiri Yağmuruna Tutulan Starbucks, ABD'de Türkiye'ye Yardım Kampanyası Başlattı

18
9
4
0
0
Yardım paylaşımı yapmaması nedeniyle sosyal medyada tepki toplayan Starbucks'ın ABD mağazalarındaki ve mobil uygulamasındaki yardım çalışmaları paylaşıldı.

Türkiye’nin güneyinde 10 ilde büyük bir yıkıma ve on binlerce vatandaşın ölümüne yol açan depremlerin ardından bölgeye dünya çapındaki tüm ülkeler ve şirketlerden yardımlar yağdı. Fakat yardım yaptığına dair sosyal medyada paylaşım yapmayan bazı şirketler büyük bir tepkiyle karşılaşmıştı.

Bu şirketlerden birisi olan Starbucks, tepkilerin ardından bölgeye ilk günden bu yana yardımda bulunduğunu paylaştı, “oradaydık, oradayız, orada olmaya devam edeceğiz” vurgusu yaptı. Bugün, Starbucks’ın bölgeye yardımını gösteren bir paylaşım da gündem oldu.

Starbucks'ın ABD'de yaptığı yardım çalışmaları:

Gazeteci Anıl Sural, Washington’da bir Starbucks şubesine asılan deprem yardımı notunu paylaştı. Şubenin camına asılan bu notta ABD vatandaşlarından yardım yapılması isteniyor, yardım için de bir QR kod yer alıyordu.

Ayrıca Starbucks’ın mobil uygulamasında da Türkiye’ye doğrudan ABD’li kuruluşlar aracılığıyla yardım gönderilmesini sağlayacak bağış sayfaları da yer alıyordu.

Bu paylaşımlar da Starbucks’a yönelik yeni yorumlara yol açtı:

starbucks

starbucks

Starbucks Türkiye, tepkilerin ardından bu açıklamayı paylaşmıştı:

18
9
4
0
0
Emoji İle Tepki Ver
18
9
4
0
0