TikTok, Amazon Fire TV'ye Sunacağı Yeni TV Uygulamasını Duyurdu

22
4
1
0
0
Son dönemde Amerika Birleşik Devletleri’ndeki varlığı tartışılmaya başlanan TikTok, Amazon Fire TV için yeni bir uygulama geliştiriyor. İlk başta uygulama ücretsiz olacak ve yalnızca içeriklerin izlenmesinde kullanılabilecek.

Son dönemde sık sık haberlerimize de konu olduğu üzere TikTok’un kullanımı dünya çapında tartışma konusu haline geldi. ByteDance’ın sosyal medya platformu bazı ülkelerde yasaklandı, ABD’deki faaliyetlerinin de engellenebileceği ifade edildi.

Öte yandan bütün bu yaşananlar firmanın hızını kesmemişe benziyor. Çin merkezli firmanın yeni dönemde çeşitli uygulamalarını tanıtması bekleniyor. Bunlardan biri de More on TikTok adlı TV uygulaması.

Televizyonda da TikTok

tiktok

TikTok’un tarihindeki ilk TV uygulaması olacak olan More on TikTok, bugünden itibaren Amazon Fire TV cihazlarında indirilebilecek. Bu uygulamanın içeriğini ise özel seçilmiş video oynatma listeleri ve mobil TikTok uygulamasından derleme videolar oluşturacak. 

TV uygulamasında ayrıca TikTok’un 1 dakika limitini aşan içerikler de bulunacak. Bunlar arasında içerik üreticileriyle röportajlar gibi yapımlar da yer alacak. Yani bu uygulamada, TikTok’un mobil uygulamasında görülen videoları TV’den izlemekten fazlası var.

TikTok’un küresel pazarlamadan sorumlu ismi Nick Tran, yaptığı açıklamada Fire TV’de olduğu gibi yayın servislerine adapte olmanın kendilerine ve kullanıcılarına ne gibi fırsatlar sunacağını değerlendirdiklerini söyledi. Tran’a göre televizyon, TikTok için bir sonraki doğal adım oldu.

TikTok televizyon için deneyler yapıyor

tiktok

TikTok şu anda firmanın mobil uygulamasındaki video formatının televizyonda nasıl gözükeceğini test ediyor. More on TikTok en azından ilk aşamada yalnızca izlenebilen bir kanal olacak, reklam içermeyecek. Yani uygulamaya giriş yapmak gerekmeyecek. Öte yandan bu uygulamaya video da yüklenemeyecek.

TV uygulaması ayrıca iki farklı içerik kategorisine daha sahip olacak. Bunlardan biri, In the Studio adını taşıyacak ve TikTok’ta yıldızlarla yapılan röportajları içerecek. Diğeri ise This is TikTok adlı kategori olacak ve üreticileri öne çıkaracak. TikTok’un yeni TV uygulaması başka ülkelerde de yayın yapacak mı bilinmez ama ülkemize gelirse bir dönem bütün tavuk dönercilerde açılan Akıllı TV’nin tahtına aday olabilir.

Kaynak : https://www.theverge.com/2020/8/6/21357300/tiktok-amazon-fire-tv-app-launch-free-tv-mobile
22
4
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
22
4
1
0
0