Türkiye'nin En Popüler Mizah Dergilerinden Uykusuz'un Kapanacağı Açıklandı, Sosyal Medya Yıkıldı

45
5
4
1
0
Türkiye'nin en popüler dergilerinden Uykusuz kapanıyor. Derginin açıklamalarına göre son sayı yarın bayilerde çıkış yapacak.

2007 yılında kurulan ve Türkiye’nin en çok satan mizah dergilerinden biri olmayı başaran Uykusuz’dan bugün takipçilerini üzecek bir haber geldi. Haftalık yayımlanan dergi, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda kapanacağını duyurdu.

Uykusuz tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, derginin son sayısının yarın çıkacağı söylenirken şu ifadelere yer verildi: “Son sayımız yarın bayilerde. Kurulduğu günden bugüne dergimizde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve okuyucularımıza teşekkür ederiz. Hoşçakalın.”

Derginin başka bir mecrada yayımlanıp yayımlanmayacağı henüz belirsiz

Uykusuz, ayrıca Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşımda da başka bir mecrada yayımlanıp yayımlamayacakları hakkında açıklama yaptı. Bunun için çalıştıklarını belirtirken sonucun şu an için belirsiz olduğu aktarıldı. Yapılan açıklamaların tamamı ise şu şekildeydi;

Haftalık Uykusuz Dergisi’nin 2007 yılı Eylül ayında başlayan yayın hayatı bu hafta son buluyor. Dergiyi başka bir mecrada yayımlamak veya aylık dergi olarak devam etmek için çalışıyoruz fakat sonuç şimdilik belirsiz.

Az veya çok fark etmez, emek vermiş herkese çok teşekkür ederiz. Bu bir ekip işi olduğu için birimiz yorulduğunda diğerleri destek verdi ve bu sayede dergimiz 15 yıl boyunca hayatına devam edebildi. Açıkçası bu kadar uzun soluklu bir dergi olacağını tahmin etmemiştik. Uykusuz Dergisi’nin son mizah dergisi olmaması dileğiyle, bir başka zaman, bir başka şekilde yeniden buluşmak üzere.”

Birçok insanın mizah kaynağı olan Uykusuz’un kapanması hâliyle sosyal medyaya da yansıdı

Sosyal medya üzerinden birçok Uykusuz takipçisi, derginin kapanmasıyla ilgili düşüncelerini dile getirdi. Gelin, 2007’den beri milyonlarca insanın kahkahalarına kaynak olan derginin kapanmasının sosyal medya yansımalarına bakalım.

Otisabi karakteriyle tanınan 2017'de Uykusuz'dan ayrılan ünlü çizer Yılmaz Aslantürk'ün paylaşımı

Birçok insan, Uykusuz'un hayatında nasıl bir yer edindiğini sosyal medyadan paylaştı

Uykusuz'un dijital olarak devam etmesini isteyenler de bir hayli fazlaydı

45
5
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
45
5
4
1
0