WhatsApp'ın Yeni Android Beta Sürümü, Karanlık Moddan Bir Kesit Sunuyor

143
54
53
24
20
WhatsApp , uygulamanın Android beta sürümünü güncelledi. "2.20.8" olarak kodlanan yeni sürüm, sistemsel uyarıların karanlık modda nasıl görüneceğini ortaya koyuyor. Ancak bu gelişme, WhatsApp'ın karanlık modunun ne zaman hazır olacağına dair bir ipucu vermiyor.

Facebook'un sahip olduğu, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın Android beta sürümü güncelledi. Geliştirici ekip, sunduğu "2.20.8" güncellemesiyle tüketicilere çok önemli bir yeniliği gösterdi.

Bu önemli yenilik, tahmin edebileceğiniz üzere WhatsApp'ın çok uzun zamandır beklenen karanlık modu ile ilgili. Ancak fazla da heyecanlanmamak gerekiyor; karanlık mod hala ufukta görünmedi.

WhatsApp

WhatsApp'ın karanlık moduyla ilgili bugüne dek onlarca gelişme yaşandı. Geliştirici ekip, kullanıcılara sunduğu beta sürümlerle WhatsApp'ın karanlık modunu parça parça gösterdi. Ancak bugüne dek WhatsApp'ın karanlık moduyla ilgili ne bir açıklama yapıldı ne de kullanıcılar, beta sürümde bile olsa sağlıklı bir deneyim yaşayabildiler. WhatsApp'ın 2.20.8 kodlu Android beta güncellemesi de ne yazık ki herhangi bir kullanıcı deneyimi sunmuyor.

WhatsApp'ın yeni Android betasıyla birlikte, uygulamanın karanlık modunda uyarıların nasıl gösterileceği ortaya çıktı. Buna göre WhatsApp, koyu gri bir zeminin üzerine sarı tonlarında uyarı gösterecek. WhatsApp'ın karanlık moda kavuşmasıyla birlikte kullanıcılar, şöyle bir tasarımla karşılaşacaklar;

WhatsApp karanlık modda uyarılar böyle görünecek

WhatsApp

Eğer sizler de WhatsApp'ın Google Play Store'daki beta sürüm programına kayıtlıysanız bu görünümü deneyimleme imkanına sahipsiniz. Ancak WhatsApp geliştirici ekibi, özellikle de karanlık modla ilgili yenilikleri tüm beta sürüm kullanıcılarına sunmuyor. Yani sadece kısıtlı bir kullanıcı kitlesi, WhatsApp'ın karanlık moduna ait yeni özellikleri deneyimleyebiliyorlar.

Kaynak : https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-android-2-20-8-whats-new/
143
54
53
24
20
Emoji İle Tepki Ver
143
54
53
24
20