Siz Unutsanız WhatsApp Unutmuyor: Tek Tuşla Hangi Tarihte, Kime, Ne Yazdığınızı Bulabileceksiniz

21
10
3
2
1
WhatsApp'ın geliştirme aşamasında olan yeni bir özelliği gün yüzüne çıktı. Uygulamanın iOS beta sürümünde keşfedilen bu özellik, mesajların tarihe göre aranmasını sağlıyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. WhatsApp'ın 22.19.0.73 kodlu iOS beta sürümünün kodlarında yapılan bir incelemede, yaklaşmakta olan yeni bir özelliğin varlığı ortaya çıktı. Bu özellik, bazı kullanıcıların WhatsApp deneyimini hiç olmadığı kadar etkilemeyi başaracak gibi görünüyor.

WhatsApp'ta mesaj araması yapmak, pek de kolay bir iş değil. Bir sohbete girdiğinizde yapabileceğiniz tek şey, bir kelimeyi filtrelemektir. iOS beta sürümde keşfedilen yeni özellik ise bir sohbetteki mesajların, tarihe göre de aranabilmesini sağlayacak. Bu özellik sayede WhatsApp'taki bir kişiyle ilk ne zaman konuşmaya başladığınızı da saniyeler içerisinde görüntüleyebileceksiniz.

WhatsApp'ın yeni özelliği işte böyle görünecek

WhatsApp

WhatsApp'ın yeni özelliği için uygulamaya yeni bir takvim butonu eklenecek. Yalnızca mesaj arama modunda görünecek olan bu butona tıklayan bir kullanıcı, gitmek istediği bir tarihi manuel olarak seçecek. Böylelikle istenirse belirli bir tarihe, istenirse de o mesajlaşmanın başladığı ilk güne kolaylıkla gidilecek. Kelime filtresi ile tarih filtresinin birlikte çalışıp çalışmayacağı ise şu an için belirsiz.

Aslına bakacak olursak WhatsApp'ın tarih araması filtresi, ilk kez 2020 yılında ortaya çıktı. WhatsApp kodlarını inceleyerek yeni özellikleri açığa çıkaran WABetaInfo tarafından keşfedilen bu özellik, o dönemlerde de iOS ekosistemi için geliştiriliyordu. Ancak ne olduysa WhatsApp, bu özellikten vazgeçti ve bireysel kullanıcılar olarak tarih araması özelliğinden mahrum kaldık. Filtrenin yıllar sonra yeniden görünmesi, özelliğin bu kez kullanılabilir olabileceğini düşündürüyor.

Kaynak : https://wabetainfo.com/whatsapp-beta-for-ios-22-19-0-73-whats-new/
21
10
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
21
10
3
2
1