Bir YouTuber, "Windows 12 Keşke Böyle Gözükse" Dedirten Konsept Bir Video Yayınladı

16
2
1
1
0
Bir YouTuber, "Windows 12 Keşke Böyle Gözükse" Dedirten Konsept Bir Video Yayınladı
Addy Visuals isimli bir YouTuber, heyecanla beklenen Windows 12 için kendi vizyonunu katarak bir konsept video oluşturdu. Herhangi bir resmiyet taşımayan video, yeni işletim sistemine kullanıcıların istediği özellikleri ekliyor.

Son zamanlarda dolaşan söylentiler, Microsoft’un Windows işletim sistemi için büyük bir güncelleme üzerinde çalıştığını ortaya koyuyordu. Bu konuda herhangi bir resmi açıklama bulunmasa da yeni güncellemenin Windows 12 olarak karşımıza çıkma olasılığı var. Dev şirket, mart ayında Windows Insider için “Canary Channel” isimli bir program duyurmuştu. Bu programda da şu an adı belli olmayan yeni Windows sürümünün test edileceği belirtilmişti.

Windows 12 için meraklı bekleyiş sürse de birçok teknoloji meraklısı, yeni işletim sisteminde neler görmek istediklerini sık sık paylaşıyordu. İlginç tasarımlarıyla karşımıza çıkan Addy Visuals isimli YouTube kanalı da bunlardan biriydi. Kanal, geçtiğimiz günlerde Windows 12’de yer almasını istenilen özelliklerin yer aldığı bir konsept videosu paylaştı.

Konsept, Windows 11’le Windows 10’u harmanlıyor

YouTuber tarafından paylaşılan video, kullanıcıların Windows 12’de görmek istediği birçok detayı içeriyor. En başta, “Başlat” menüsünün Windows 11 ile Windows 10’u harmanladığını görüyoruz. Konsept, genel görünüm olarak Windows 11’i andırsa da işlevsellik bakımından daha çok Windows 10’a benziyor.

Programların daha öne çıkan bir şekilde listelenmesi ve Widget kısmı bunun bir örneği. Widget’ları masaüstüne sabitlenebilmesi de gözlerden kaçmıyor. Ayrıca daha kompakt bir tasarımla karşımıza çıkan konsept, uygulama grupları, yenilenmiş dosya gezgini ve görev çubuğu da dikkat çeken kısımlardan. Addy Visuals, görev çubuğunun kişiselleştirilerek kullanıcıya bırakılabileceğini de gösteriyor. Bu şekilde çubuğun tasarımı tüm ekrana uzanan veya ayrı bir şekilde ayarlanabiliyor.

Addy Visuals’ın videosunun tamamen bir konsept olduğunu ve herhangi bir resmiyet taşımadığını belirtelim. Yeni bir işletim sistemi tasarlamak, geriye uyumluluk, kullanılabilirlik gibi birçok faktörün göz önünde bulundurulması gereken çok kapsamlı bir iş. Microsoft’un ne tarz yeniliklerle karşımıza hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : https://www.windowscentral.com/software-apps/windows-11/windows-12-concept-video-shows-off-drool-worthy-design-for-a-dream-os
16
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
16
2
1
1
0