Yeni M2 Çipli Mac'ler İçin Bir Süre Daha Beklememiz Gerekebilir

6
1
0
0
0
İddialara göre Apple, 2022 yılında yeni bir Mac ürünü çıkarmayacak. Yeni M2 çiplere sahip gelişmiş Mac cihazları için gelecek yılın ilk çeyreğini beklemek gerekecek.

Apple’ın her yılın sonlarına doğru yaptığı lansman etkinliklerinde yeni ürünlerini tanıtmasına alışkınız. ABD merkezli teknoloji firmasının yaptığı lansmanlara geçen yıllar içerisinde oldukça aşina olduk, öyle ki her yıl belli dönemlerde yeni ürünler görmeyi bekliyoruz. Bu ürünlerin arasında elbette Mac cihazlar da yer alıyor. 

Normalde bu ay görmeyi beklediğimiz Mac cihazlar için birkaç ay daha beklememiz gerekebilir. Bloomberg’den Mark Gurman’ın açıklamalarına göre; 2022 yılında yeni bir MacBook, Mac Mini ya da Mac Pro cihazı tanıtılmayacak. 

M2 çipli yeni modelleri biraz daha beklemek gerekebilir

Apple M2

Gurman, Apple’ın yeni modelleri tanıtmak için bir süre daha beklemeye karar verdiğini söylerken, bu yıl için yeni bir Mac beklememiz gerektiğinin de altını çizdi. Gurman, “Bana söylenene göre Apple geliştirilmiş modelleri -14 inç ve 16 inçlik MacBook Pro’ların M2 tabanlı versiyonları da dahil- 2023 yılının ilk çeyreğinde tanıtmayı hedefliyor.” ifadelerini kullandı. 

Firmanın son yatırımcı toplantısında Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ın yılbaşına kadar olan ürün gamının belli olduğunu söylemişti. Bu da bu yıl yeni bir ürün çıkmayacağını, yılbaşından sonra yeni cihazlar görmeyi bekleyebileceğimizi gösteriyor. 

Daha önce gelen haberlerden Apple’ın 24 çekirdekli Mac Pro versiyonları üzerinde çalıştığını biliyoruz. 76 grafik çekirdeği ve 192GB RAM ile gelecek olan bu modeller muhtemelen çok yüksek fiyatlara sahip olacak. Mac Pro’nun M2 Ultra ve M2 Extreme çipsetlerine sahip olması bekleniyor. Bu çiplerin 2-4 kat daha performanslı olması bekleniyor.

Kaynak : https://www.macrumors.com/2022/10/30/gurman-no-new-macs-2022/
6
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
0
0
0